Monogamia znie síce fajn, ale v praxi funguje na báze, že každý si radšej nechá svoje bokovky pre seba. Výsledok? Je lepšie žiť v úprimnosti ako klamstve. A presne aj o tom je polyamoria.

Skúste úprimnosť

Predtým, ako začnete o polyamorii premýšľať, tak si chvíľku spytujete svoje svedomie. Nie desať minút, ale možno aj dva týždne, aby ste do nového vzťahu išli s naladením, ktoré vám vyhovuje. Ostať celý život s jednou ženou, alebo sa radšej deliť o plachtu aj s inými kráskami? Ale aj krásavcami. Treba si najprv upratať najprv v sebe a až potom začínať prípadný vzťah, ktorý označíte nálepkou buď „monogamia“, alebo „polyamoria“. Pretože v priebehu vzťahu sa už nálepku meniť neoplatí.

Výhody pre muža

Láska a zamilovanosť podľa vedy trvajú tri mesiace. No a potom sa vzťah musí vyvinúť na niečo viac. Avšak presne to je obdobie, keď sa vám vracia zmysel zraku a vy začínate vnímať, že nemáte tú najkrajšiu ženu na planéte, ale po svete chodí mnoho krások, ktoré stoja nielen za pohľad. No a tu prichádza priestor na to, aby ste si s partnerkou pestovali vzťah, ale zároveň nerezignovali na svoju živočíšnosť. Muž je jednoducho stvorený na rozširovanie rodu a ženy v jeho okolí sú na to príležitosť.


Sex z pohľadu ženy: Dámy priznali, čo pri tom cítia

Stop žiarlivosti

Na polyamorný vzťah musíte obaja vyzrieť. Pretože tak nemožno nazvať vzťah, ak je partnerka len s vami a nevie, že vy máte aj iné ženy. To je klasické podvádzanie. Preto si zistite, či je natoľko tolerantná, ale pozor, spýtajte sa to aj seba. Pretože ak to ona dovolí vám, tak musíte aj vy jej.

Skupinový sex? Prečo nie

Polyamoria má mnoho fáz aj podôb. Pokojne môžete ostať v uzatvorenom vzťahu troch alebo viacerých ľudí, prípadne to zahrať na otvorenú polyamoriu, čiže vy dvaja a mnoho iných ľudí, s ktorými vám bude dobre. A samozrejme takýto vzťah s inými je primárne o sexuálnom uspokojení. Lásku a partnerstvo si budujete aj tak len s jednou.

Výhody a nevýhody

Medzi nesporné výhody patrí, že môžete mať partnerku a pritom neprísť o potešenie s inými ženami. Avšak medzi nevýhody možno zaradiť, že sa ráno nemusíte budiť vždy len vedľa dvoch krásnych žien, ale aj vedľa chrápajúceho a nahého muža. Preto si zvážte, či tieto výhody vykompenzujú takéto ranné prekvapenia. Pretože presne o tom je polyamoria.