Nový sexuál na scéne

Fraysexuál je tiež známy ako ignotasexuál. Nie je to označenie sexuálnej orientácie v pravom zmysle slova, pretože fraysexuál môže byť heterosexuál aj homosexuál. „Fraysexuál je sexuálne priťahovaný k človeku, s ktorým nie je emocionálne spojený, a často stráca sexuálny záujem o niekoho, v momente zblíženia sa," hovorí sexuálny terapeut David Lerman. V praxi to teda znamená, že fraysexuál môže mať kvalitný sex každú noc, no každú noc s niekým iným. Vo vzťahu jeho libido a záujem o sex klesajú.

Láska áno, ale bez sexu

Samozrejme, aj fraysexuál sa môže do niekoho zamilovať, a môže mať dokonca plnohodnotný vzťah, no na druhej strane sa podľa Lermana môže takýto človek javiť ako asexuál, pričom vyhľadáva mimopartnerské vzťahy a neraz aj prostitúciu.

Aj popri vzťahu ho vzrušujú príležitostné flirty s cudzími ľuďmi a nevyhýba sa sexu s inými ľuďmi, známymi, neznámymi aj priateľmi. Bez hlbšej väzby, iba na základe živočíšnosti.

Nemusíte ostať bez sexu

Niektorí fraysexuáli nerezignujú na domáci sex úplne. Zvládnu ho, ale ak ide o vzrušenie, holdujú skôr trojke alebo skupinovému sexu než romantickému milovaniu. Tak si dokážu udržať a budovať romantický vzťah plný lásky a nehy a potom svoje sexuálne vybitie realizovať pri skupinových sexuálnych aktivitách alebo na swingers párty. No takýto život nie je úplne pre každého. A partnerku nemusí potešiť , že má doma fraysexuála, keď chcela mať vysnívaného princ len pre seba. V tomto prípade platí, že protiklady sa nepriťahujú, ale vzťah môže dokonale fungovať, ak vrana k vrane sadá.