Volá sa Satyendra Gautam Manjhi a pochádza z malej dediny Imaliyachak v indickom štáte Bihár. Tento jednoduchý muž tvrdí, že ho inšpiroval príbeh iného Inda, ktorý sa stal známy ako „muž, ktorý pohol horou“. Ten strávil 20 rokov hĺbením priesmyku cez kopec, aby mala jeho dedina cestné spojenie s civilizáciou. Manjhi toho muža navštívil a chcel od neho radu, ako by mohol pomôcť komunite. Dotyčný u povedal, nech začne vysádzať ovocný sad, a to aj urobil.

Začal v roku 2006 na pustej planine a spočiatku si myslel, že jeho plán vyjde nazmar. Mal problém najmä s vodou na polievanie, ktorú musel vo vedrách nosiť z domu do sadu. Bojoval aj s divokými zvieratami, ktoré mu chodili ohrýzať stromčeky, ale nevzdal sa. Chodil do lesa a zbieral ostatné kry, z ktorých potom vyrábal provizórne oplotenie pre stromy. Ťažká a bolestivá práca sa mu však vyplatila a tento prírodný ostnatý drôt funguje aj po 15 rokoch.

Postupom času sa sad rozrástol a vznikla z neho zelená oáza. Po celom štáte Bihár sa šírili reči o odhodlanom mužovi, ktorý pretvára krajinu vo svojom najbližšom okolí. Do dnešného dňa zasadil viac než desaťtisíc stromov, prevažne druhu Psidium guajava, ktoré rodia sladké plody u nás známe ako guave. Práve vďaka plodom dnes Manjhi slušne zarába, ale s výsadbou napriek tomu neprestáva.