Jerry Collins - Rugby Terminátor

Vo Walese, Južnej Afrike a najvýraznejšie na Novom Zélande je rugby doslova náboženstvom. Slávni All Blacks sú superhrdinami na planéte ragby. Žiadny hráč v histórii All Blacks nevyvolal vo svojich súperoch toľko strachu ako Jerry „Terminátor“ Collins. Nejde len o jeho chladný, žraločí úškrn. Jeho zbraňou boli tvrdé útoky, ktoré možno prirovnať k besneniu tornáda. V roku 2015 Collins a jeho partnerka tragicky zahynuli pri dopravnej nehode vo Francúzsku. Collins mal iba 34 rokov. Prežila iba ich dcéra Ayla, ktorá bola tiež v aute.

Paul Vice - Nezničiteľný desiatnik
Niekedy byť „tvrdý ako skala“ so sebou prináša veľa utrpenia. Napríklad v prípade Paula Vica, člena komanda Kráľovskej námornej pechoty, ktorý bojoval počas vojny v Afganistane. Keď bol v roku 2011 na rutinnej hliadke, jeho skupinu zasiahol výbuch improvizovaného výbušného zariadenia. Utrpel viac ako 100 zranení, do tela sa mu zabodlo 300 šrapnelov. Zo zranení sa nakoniec vystrábil a v roku 2014 sa prihlásil do súťaže na hrách Invictus Games určených pre vojnových veteránov. Vyhral zlatú medailu za cyklistiku. V roku 2016 získal až neuveriteľných sedem medailí.

Courtney Dauwalterová – zberateľka rekordov
Táto neuveriteľná atlétka z USA musí mať nohy z titánu. Vyhrať 9 z 12 pretekov v jednom kalendárnom roku je pre každého športovca pôsobivé. Ak však tieto preteky zahŕňajú trate s dĺžkou viac ako 160 kilometrov, je to skutočne mimoriadne. Ide však iba o jeden z mnohých úspechov, ktoré Dauwalterová doteraz dosiahla. Počas 160 kilometrových pretekov Run Rabbit Run v roku 2017 (mimochodom, ktorú vyhrala i v predchádzajúcom roku) prebehla posledných 19 kilometrov takmer slepá! Na vine boli chybné kontaktné šošovky.

Travis Kauffman - Krotiteľ púm
Travis Kauffman je pomerne obyčajný človek. Žije v Colorade, rád behá, pravidelne sa umiestňuje medzi 100 najlepšími účastníkmi ultra náročných pretekov, rád lyžuje. V roku 2019 dokonca zabil pumu holými rukami. Muž a šelma sa stretli v desaťminútovej bitke na život a na smrť, pri ktorej zvíťazil Kauffman, no puma mu poranila tvár a zápästie. Travis má ďalej v pláne poraziť v súboji polárneho medveďa a usmrtiť pytóna holými rukami.

Joe Medicine Crow – Posledný vojnový náčelník
Aby mohol byť statočný vojak vyhlásený za „vojnového náčelníka“, musí splniť štyri úlohy. Musí poraziť nepriateľského bojovníka bez toho, aby mu vzal život, vziať mu zbraň, viesť úspešnú vojnovú výpravz a ukradnúť nepriateľovi koňa. Ak si myslíte, že také niečo bolo možné len na divokom Západe, mýlite sa. Joe Medicine Crow dosiahol všetky tieto štyri úspechy počas druhej svetovej vojny. Najprv viedol siedmich mužov počas sabotážnej misie pozdĺž Siegfriedovej línie. Potom pri útoku na nemeckú dedinu narazil na nacistického vojaka, ktorého zrazil k zemi a vzal mu pušku. Nakoniec ukradol 50 koní nacistickému práporu. Skutočnosť, že tieto výkony vykonal v čase najväčšieho mechanizovaného konfliktu na svete, dokazuje, že Joe Medicine Crow bol tvrdší ako oceľ švajčiarskeho noža. Stal sa váženým hovorcom kmeňa a vydal mnoho publikácií.

David Goggins - Motivačný rečník
Astmatický, obézny, porazený. Taký bol David Goggins predtým, kým sa nerozhodol zatvrdnúť. A naozaj sa mu to podarilo. Poďme si vymenovať niektoré z jeho úžasných úspechov. Keď bol v ozbrojených silách USA, Goggins bol jediný, kto absolvoval taktický letecký výcvik Air Force, vyčerpávajúcu školu Rangerov a tvrdý výcvik špeciálnych jednotiek SEAL. Po dokončení troch „pekelných týždňov“ pôsobil v SEAL Team Five v Iraku. Na pamiatku niekoľkých priateľov, ktorí zahynuli pri havárii vrtuľníka v roku 2005 počas vojny v Afganistane, získal dva milióny dolárov pre Nadáciu špeciálnych bojových operácií. Dokončil niekoľko ultramaratónov. V roku 2013 dokonca nakrátko držal Guinnessov svetový rekord za najviac zhybov za 24 hodín (bolo ich 4 030 za 17 hodín).