Albert Einstein
Svet ho pozná ako fyzika, ktorý postavil na nohy teóriu relativity. Lenže na smrteľnej posteli priznal, že by obstál aj ako filozof či dokonca teológ. V deň, keď zomrel, dokončil svoj príhovor na Deň nezávislosti Izraela. Potom si nechal priniesť svoje poznámky, ktoré venoval úvahám o Bohu. Prezradil, že mnoho svojich ideí a nápadov počas života nechal bokom, len preto, pretože nesedeli s konceptom jeho teórie. V posledných hodinách sa k nim však vrátil a chcel preskúmať toho, s kým sa o niekoľko hodín mal stretnúť.

Oscar Wilde
Dokonalý bohém. Užíval si v živote všetko a ak niečo zaváňalo pôžitkom, nikdy tomu rozhodne nedal košom. Žil v časoch, keď sa o sobášoch homosexuálov ani neuvažovalo, a preto si vyslúžil dokonca väzenie za sex s mužom. Málokto však vie, že napriek svojmu pôžitkárskemu životu bol vychovávaný ako kresťan a dokonca sa istý  čas v živote chcel stať katolíckym kňazom. Nakoniec zvíťazil hedonizmus a umelecké sklony. Avšak na smrteľnej posteli požiadal o kňaza a prijal všetky sviatosti, ktoré patria zomierajúcim. Jednoducho si chcel zabezpečiť rajský život aj na druhom svete.

Frédéric Chopin
Tento slávny hudobný skladateľ mal pomerne krátky život. Vo veku 39 rokov zomrel na tuberkulózu. V posledných fázach choroby mal najväčší strach z toho, že ho vyhlásia za mŕtveho skoro a on sa prebudí vo vlastnom hrobe. Bez súčasných medicínskych prístrojov to v minulosti nebolo nič neobvyklé a strach bol opodstatnený. Pár dní pred smrťou požiadal, aby mu pre istotu po vyhlásení za mŕtveho vyrezali srdce. Skutočne sa tak stalo a Chopinove srdce sa vďaka konzervácii zachovalo až do dnešných dní. Zaistil si, že v hrobe sa určite neprebudil.

Kenny Greene
Výrazná postavička na hudobnej scéne 90. rokov. Celý život však tajil svoju bisexuálnu orientáciu v strachu, že priznanie by mu znížilo popularitu. Veľká časť jeho základne fanúšikov bola tvorená mladými ženami. Na smrteľnej posteli, keď však umieral na AIDS už nemal čo stratiť a priznal, že má rovnako blízko ako k ženám aj mužom. Svojim odkazom chcel prispieť k boji za sexuálnu otvorenosť, ale aj bezpečný sex.