Muž menom Jošito Harada pochádza z japonskej prefektúru Aiči. Zatkli ho po incidente z 11. júna 2020. Vtedy 43-ročná žena vyšla zo supermarketu, nasadla do svojho auta a odišla z parkoviska. Už po pár desiatkach metrov si ale všimla, že s vozidlom čosi nie je v poriadku. Zastavila, vystúpila a zistila, že predná pneumatika na vodičovej strane je vyfučaná.

Vtedy pri nej zastavil na aute muž a ponúkol jej pomoc. Drvivá väčšina žien by ju ihneď prijala, táto však nie. Rovnakú situáciu zažila už pred rokom a aj jej „rytier v žiarivej zbroji“ jej bol podozrivo povedomý. Muža odmietla a zavolala radšej odťahovku. Následne upovedomila políciu, ktorá skontrolovala bezpečnostné kamery spred supermarketu. Muži zákona rýchlo zistili, že pneumatiku prepichol chlap, ktorého rýchlo identifikovali.

Keď policajti prišli k Haradovi domov, ihneď sa k činu priznal. Ako motív uviedol, že chcel so ženou nadviazať kontakt a nič lepšie mu nenapadlo, než jej prepichnúť pneumatiku. Možno by vyviazol len s pokutou, lenže prípad sa dostal do médií. A médiám sa začali ozývať ženy, ktorým Harada „pomohol“.

Vysvitlo, že prvú ženu takýmto spôsobom kontaktoval už v roku 2013 ešte ako 25-ročný. Vtedy ho pomerne rýchlo odhalili a väzeniu sa vyhol len vďaka tomu, že všetkým poškodeným, ktorým prepichol pneumatiky, zaplatil po asi 300 eur ako náhradu škody. Tiež musel súhlasiť s tým, že istý čas bude neustále nosiť monitorovací GPS náramok.

Pár mesiacov sekal dobrotu, ale v roku 2016 sa opäť dostal do hľadáčika polície. K jeho zatknutiu viedla na vlas rovnaká situácia ako v júni 2020. Za obeť si Harada vyhliadol ženu, ktorej už raz spôsobil defekt.

Od roku 2013 poškodil Harada vozidlá najmenej tisícovky žien. O tomto čísle hovorí páchateľov obhajca, ale v skutočnosti môže byť ešte vyššie. A viete, čo je naozaj smutné? Okrem Haradovho zúfalstva je to najmä fakt, že ani s jednou ženou nebol na rande.