Diaľnica M62 spája Liverpool s Hullom a je slávna najmä vďaka tomu, že tu vodiči pri meste Calderdale môžu vidieť farmu. Tá však nečakane stojí medzi jazdnými pruhmi. Stott Hall Farm je jednou z desiatich najznámejších budov, ktoré sa nachádzajú tesne vedľa britských diaľnic, a o jej existencii koluje množstvo mýtov.

Najznámejší je zrejme ten o Kenovi a Beth Wildovcoch, majiteľoch farmy, ktorí odmietli predať svoj pozemok, a tak ich štát jednoducho pri výstavbe diaľnice obišiel.

Podľa dokumentárneho filmu z roku 1983 ale Wildovcov o predaj farmy nik nežiadal. Pri plánovaní výstavby diaľnice v 60. rokoch inžinieri odhalili na pozemku rodiny geologický zlom a rozhodli o tom, že bude praktickejšie postaviť cesty na jeho okrajoch. Wildovcom teda umožnili zostať v ich dome.

Ako vyzerá život na farme uprostred diaľnice? Asi si myslíte, že je to nočná mora, hlučná a znečistená. Avšak tí, ktorí tu žijú, tvrdia opak. Vnútri vďaka trojitým sklám nepočujú prakticky nič okrem ojedinelého trúbenia uprostred noci, a vzduch je tu podľa meraní až prekvapivo čistý.

Súčasní majitelia farmy tvrdia, že si užívajú pokojný život na jednej z najčudnejších fariem sveta. Priznávajú však, že sa občas cítia osamelo ako na opustenom ostrove. Najbližší známi totiž žijú pol hodiny jazdy od ich domu. Je zvláštne hovoriť o samote, keď okolo vášho domu denne prejdú tisícky vozidiel, no nie?

Ak vás príbeh Stott Hall Farm zaujal, prečítajte si aj o ďalšej zvláštnej nehnuteľnosti v Británii: dome, ktorý stojí priamo uprostred kruhového objazdu.