MENU
Menu

Zdravie Zvráteného chirurga čaká trest, takto si značkoval pacientov

Lekárom zverujeme svoje životy a na mnohých, s ktorými sme prišli do kontaktu, si pamätáme celé roky. Ako by ste sa ale cítili, ak by si vás niekto s titulom MUDr. označkoval? Britský chirurg presne to robil.

Zvráteného chirurga čaká trest, takto si značkoval pacientov
Simon Bramhall má 53 rokov a donedávna mal povesť výborného chirurga. Teraz kvôli svojim iniciálom čaká na verdikt súdu, ktorý ho zrejme pošle za mreže. Prečo? Nuž, pán doktor v roku 2013 zanechal na dvoch pacientoch písmená SB. Konkrétne im ich počas operácií vypálil do pečení.

V ich koži by ste nechceli byť: Títo ľudia sa prebrali počas operácie, strašne trpeli

V nemocnici kráľovnej Alžbety v Birminghame pracoval Bramhall 12 rokov. Jeho výstredné skutky by mu s najväčšou pravdepodobnosťou prešli, ak by jednu z jeho pacientiek nemuseli znova otvoriť. Vtedy si chirurg všimol, že žena má na pečeni vypálené písmená SB. Ako nástroj použil dotyčný argónový laser, ktorý sa pri operáciách pečene používa na zastavenie krvácania.

Tieto ženy ani nevyzerajú ako ľudia. Čo ich zohavilo?

Keď ho obvinili, Bramhall sa ku všetkému priznal a čaká na rozsudok. Verejná mienka sa samozrejme prikláňa za prísny trest, nájdu sa však aj takí, ktorí Bramhalla obhajujú. Žena, ktorej transplantáciou pečene zachránil život, tvrdí: „Bolo by mi úplne jedno, či mám niekde v tele jeho iniciály. Vďačím mu za to, že ešte dýcham," uviedla.

Nepomohla ani operácia: Chlapcovi stále rastú ruky

A aký je váš názor na tento incident? Cítili by ste sa podobným činom dotknutý, alebo by prevážila vďačnosť chirurgovi za úspešne vykonanú operáciu? Dajte nám vedieť v komentároch.

DISKUSIA
24.12. 2017 18:00
Diskusia