MENU
Menu

Zdravie Znaky, že si vlasy umývate príliš často. Chlapi, nepreháňajte to

Žiadny playboy ani sexsymbol nechodí po svete s mastnými vlasmi. Lenže niekedy je ťažké nájsť vyvážený pomer medzi tým, ako často si ich budete umývať, a tým, aby ste im vodou a šampónmi neškodili. Pretože ak to s hygienou preženiete, postavenie atraktívneho muža sa vám rozsype ako domček z karát.

Znaky, že si vlasy umývate príliš často. Chlapi, nepreháňajte to

Pozor na poškodenia

Mastenie vlasov je prirodzeným javom. Nedá sa mu zabrániť a tieto rôzne oleje, ale aj ďalšie zložky, ktoré produkujú mazové žľazy vlasy ochraňujú aj vyživujú. A to znamená, že ak príliš často zbavujete vlasy ich prirodzeného prostredia o to viac sú náchylne na to, aby nevyzerali dobre. Preto skôr ako si pôjdete zmyť vlasy overte si, či netrpia príznakmi častého umývania.

Tieto veci robíte v sprche aj vy, ihneď s tým prestaňte

Suché a krehké
Tento jav nastáva tesne po umytí. Vlasy nemajú ani náznak mastnoty, ale pôsobia krehko a jemne až slamovo. Navyše ak máte dlhšie vlasy, tak už sa lámu. To je jasné znak, že ste vlasy zbavili ako tukovej ochrany, tak aj výživy.

Čo by sa dialo, ak by ste sa celý rok nesprchovali?

Rýchlo sa zamastia
Ráno ste si umyli vlasy a večer vyzerajú, že by ste z nich vylisovali aj extra panenský olej? Tak to je príznak, že ich trápite príliš často. Čím častejšie mastný povlak zmývate, tým viac olejov telo produkuje. Ide o jasný znak, že to preháňate. Skúste si pár dní vlasy neumyť. Aj za cenu, že sa nepohnete z domu. Už to dokáže znížiť porciu mazu, ktorý pokožka hlavy produkuje.

Máte lupiny
Mnoho mužov problém s lupinami rieši šampónom proti lupinám. Pritom by sa stačilo šampónu na pár dní zriecť. Lupiny sú totiž často prejavom narušenej ochrannej vrstvy pokožky hlavy. Pokožka stráca prirodzenú ochranu a tak sa odlupuje. Skúste si menej umývať vlasy a nebudete mať večne zaprášené plecia.

Netušené výhody studenej sprchy: Prospieva spôsobmi, o ktorých ste nevedeli

Ako často?
Rozhodne nie každé ráno, či nebodaj dvakrát denne. Aj počas leta sa dá sprcha absolvovať bez šampónovania hlavy. Ideálne je, aby ste si vlasy nezmývali viac ako trikrát týždenne. Ak ste to doteraz preháňali, začnite postupne znižovať počet umytí. Vďaka tomu môžete mať prvé týždne pocit, že sa vám vlasy viac mastia, ale tento pocit prejde. Jednoducho si telo musí zvyknúť, že už nepotrebuje produkovať toľko mazu a jeho tvorba sa ustáli. Vaše vlasy budú zdravšie, krajšie a menej mastné.

DISKUSIA
3.9. 2019 22:00
Diskusia