V ich prípade je častým podnetom holenie, ktoré ju irituje, vysúša a zanecháva v zhoršenom stave. Ako teda na mužskú starostlivosť o pokožku?

Nielen umývať, ale aj čistiť
Každý z nás sa vystavuje vplyvom vonkajšieho prostredia, potí sa a špiní si tvár dotykmi rúk. Každodenná hygiena je tak povinnou rutinou, no pokiaľ chcete predísť upchávaniu pórov, je vhodné tvár nielen umyť, ale aj vyčistiť. Usadené nečistoty sa veľmi rady premieňajú na vyrážky a tie potom nielen zle vyzerajú, ale aj komplikujú hladké oholenie sa.

Príprava pred holením
Hoci sa holenie niekedy vykonáva v rýchlosti a zhone, nemalo by to byť pravidelnosťou. Tvár treba predtým pripraviť - umyť ju teplou vodou, naniesť gél alebo penu na holenie a docieliť zmäkčenie povrchu. Pokožka tak bude počas holenia (a aj po ňom) jemná, čo zaistí lepší výsledok.

Dajte si načas
K rýchlosti holenia ešte raz. Veľmi často je to rozhodujúci faktor, nakoľko ponáhľanie sa a vynechaná príprava pokožky zanechajú svoje stopy. Nájdite si teda čas a venujte sa tomuto mužskému "piplaniu" o čosi dlhšie. Aj z iných oblastí predsa viete, že kvalitne odvedená práca prináša kvalitné výsledky.

Smer rastu fúzov
Odborníci sa zhodujú v tom, že by ste sa mali holiť v smere rastu svojich fúzov a nie naopak. Hoci sa zdá, že hladšie sa oholíte práve v protismere, nemali by ste sa doň púšťať, pokiaľ je vaša pokožka citlivá. Dôjde k iritácii pokožky, čo následne vyžaduje nejakú dobu hojenia. Predísť tomu môžete veľmi jednoduchou zmenou - ťahajte žiletku iným smerom.

Zjednodušte si to sprchou
Ak chcete ušetriť čas a pomôcť svojej pokožke namáhanej holením, vezmite si žiletku priamo do sprchy. Vlhkosť v kúpeľni prirodzene zmäkčí pleť, otvorí jej póry a bude sa ľahšie čistiť. Výsledok po holení bude kvalitnejší ako "na stojáka" pri umývadle, uvidíte.

Máte správnu žiletku?
Naoko možno zbytočná, avšak ako sa ukazuje, snáď tá najdôležitejšia rada - majte správnu žiletku. Spoznáte ju veľmi ľahko, nakoľko by nemala vyžadovať žiadny extra tlak pri holení, fúzov zbavuje ľahko, účinne a nezanecháva žiadne nežiadané stopy. Často sa stane, že muž zmení značku či typ a vyhádzaná tvár mu rýchlo napovie, že predošlá voľby žiletky bola tá správna.

Nehejtujte krémy na pleť
Ak ste článok dočítali až sem, je jasné, že pre svoju pokožku chcete naozaj niečo urobiť. K správnemu postupu holenia sa tak nebojte pridať aj kozmetické produkty používané počas dňa. Krémy so zvlhčujúcim efektom, či už denné alebo nočné, sa robia aj pre mužov a sú naozaj účinné. Tak prečo svojej pokožke nedopriať čosi navyše?