30. novembra 1951 popoludní driemala Ann Hodgesová na gauči v alabamskom meste Sylacuga prikrytá hrubou dekou. Netušila, že sa ocitne v ohrození života. Vtom strechu prerazil čierny balvan veľký ako tenisová lopta, zasiahol rádio a odrazil sa od neho priamo do ležiacej ženy, ktorú trafil do ľavého boku.
Ann si vraj najprv myslela, že na vine sú decká zo susedstva. Jej matka vybehla z domu, no vonku nikoho nenašla. Videla len tmavý oblak.
Viacerí Alabamčania neskôr vypovedali, že začuli hlasnú ranu a videli ohnivý záblesk, po ktorom ostal na oblohe tmavý mrak. Predpokladali však, že išlo o leteckú nehodu. Nik si nemyslel, že by mohlo ísť o dopad meteoritu.
Zasiahnutú ženu prehliadol lekár Moody Jacobs, ktorý usúdil, že Ann neutrpela vážnejšie zranenie. Neskôr ju však nechal previezť do nemocnice, aby ju uchránil pozornosti médií a miestnych ľudí. Každý sa chcel zrazu stretnúť so ženou, ktorú trafil meteorit. Mala vtedy 34 rokov a stala sa vôbec prvým človekom, ktorého zasiahlo skalisko z vesmíru a mohol o tom podať svedectvo.
Meteorit najprv skonfiškovala miestna polícia a nárok naň si následne robila Ann Hodgesová i Bertie Guy, ktorý jej prenajímal byt. Napokon sa dohodli, že Ann mu zaň zaplatí 500 dolárov. Polícia jej však balvan vrátila až o rok neskôr a skalisko sa zrazu nedalo speňažiť. Mediálny záujem utíchol a žena bola v strate. Napokon meteorit predala za 25 dolárov proti vôli svojho manžela Alabamskému prírodovednému múzeu.
Jediný, kto z celého príbehu vyviazol naozaj šťastne, bol Julius K. KcKinney, ktorý žil neďaleko Ann Hodgesovej. Našiel druhý fragment meteoritu, ktorého časť trafila Ann. Rýchlo ho speňažil, Smithsonov inštitút mu zaň zaplatil dosť na to, aby si McKinney mohol kúpiť farmu a ojazdené auto.
Ann sa potom, ako okolo nej utíchol mediálny rozruch, nervovo zrútila. Rozpadol sa jej aj vzťah s manželom a v roku 1964 sa rozviedli. O osem rokov neskôr Ann zomrela v opatrovateľskom dome. Mala len 52 rokov.