MENU
Menu
Nočné jedenie.

Zdravie Zdravé maškrtenie pred spaním: Chuťovky, ktoré neublížia, ale naopak

Pohodový večer, dobrý film, skvelá partia, do dokonalosti chýba už len niečo pod zub. Večerné prejedanie sa však nepovažuje za ideálnu ukážku zdravého životného štýlu. Našťastie existujú výnimky. Pochutíte si na nich pri televízii a ešte aj prospejú vášmu zdraviu.

Cottage cheese
Môžete si ho dať s bylinkami a máte super večernú a zdravú chuťovku, ktorú je možné zjesť aj pol hodinu pred spaním. Vďaka nej dosiahnete počas noci vyššiu regeneráciu a rast svalov. Potvrdili to zistenia nedávnej štúdie, ktorú uskutočnila Štátna univerzita na Floride. V pokuse konzumovali účastníci tento typ syru 30 až 60 minút pred spaním. Vďaka nízkemu podielu uhľohydrátov a vysokému obsahu bielkovín sa svaly počas noci regenerovali a metabolizmus nebol zaťažený.

Celozrnné sušienky s humusom
Arabská chuťovka sa hodí ako dokonalý snack na večernú párty. Základom humusu je totiž cícer, ktorý obsahuje aminokyselinu tryptofán. Tá sa mení na serotonín a ten zas podporuje  melatonín, ktorý je základom dobrého spánku. Táto kombinácia telu dodáva vlákninu aj  bielkoviny, takže budete najedení, ale nie preplnení a sladko a príjemne zaspíte.

Pukance
Ide asi o najzdravšiu chrumkavú pochutinu. Pukance reprezentujú celozrnnú potravinu s vysokým obsahom vlákniny, čo prospieva k ozdraveniu tráviaceho traktu.  Pukance majú aj nízky obsah kalórií. Ale pozor, je potrebné si pripraviť pukance doma a s minimom oleja. Určite nie v mikrovlnke a s množstvom príchutí. To už zdravý charakter pukancov naštrbí. Rovnako ako veľa soli.

Grécky jogurt
Pravý, poctivý a najlepšie nízkotučný. Má minimum cukrov, vysoký obsah bielkovín, nasýti, podporí rast svalov, ale nezaťaží trávenie. Navyše používa špeciálne živé kultúry, ktoré vám počas noci poupratujú v črevách a ráno sa budete vďaka tomu cítiť fit.

Mini mrkvičky
Ak vás v noci prepadol hlad, okamžite proti nemu vytiahnite za hrsť baby mrkvičiek. Tie veľmi efektívne zaženú hlad a nezaťažia metabolizmus, ktorý na večer spomaľuje. Mimochodom vďaka chrumkaniu zaženiete chuť na zemiakové lupienky a mrkva obsahuje vlákninu, vitamín A, draslík aj betakarotén. Ideálny večerný snack.