MENU
Menu

Zdravie Vysnívaná diéta každého muža: Chlap prežil pôst len pitím piva

Mnohí kresťania berú pôst pred Veľkou nocou veľmi vážne a vyhýbajú sa počas neho najmä mäsu. Muž menom Del Hall z amerického štátu Ohio si však povedal, že sa na viac než 40 dní úplne vzdá tuhej stravy a skutočne sa mu to podarilo. Jedlo nahradil pivom.

Vysnívaná diéta každého muža: Chlap prežil pôst len pitím piva
Halla inšpiroval príbeh mnícha zo 17. storočia, ktorý údajne v pôstnom období nejedol a živiny získaval výhradne zo silného piva typu doppelbock. Riaditeľ sladovne si povedal, že ho napodobní, a tak sa 6. marca vydal na náročnú cestu. Z jedálnička vyradil akúkoľvek tuhú stravu a na nasledujúcich 46 dní si mal vystačiť iba s pivom. Schudol síce vyše 20 kíl, no predsavzatie dodržal.

Veci, ktoré o pive netušíte, ale mali by ste

„Druhý a tretí deň boli naozaj ťažké," priznal Hall v jednom z rozhovorov. „Myslel som, že vbehnem do najbližšieho fast foodu a objednám si z každého jedla jeden kus. Pivo totiž zvyšuje apetít a ja som bol už naozaj hladný. Našťastie som sa ovládol. Posledných pár dní som naopak vôbec necítil hlad."

Zaujímavosti z dejín piva: Viete, kto vymyslel tekutý chlieb?

Mních, ktorý Halla inšpiroval, pil výhradne hutné a výživné pivo typu doppelbock, ktoré si vďaka vysokému obsahu uhľovodíkov oprávnene vyslúžilo prezývku „tekutý chlieb". Hall sa naopak rozhodol pre rôznorodosť a pil také pivo, na aké mal chuť. Prvé si dal okolo obeda, keď začal pociťovať naozaj silný hlad. Ďalších pár vypil po práci. Okrem toho konzumoval len čiernu kávu, nesladený čaj a minerálnu vodu.

Pivná potopa: Keď zlatistý mok zabíjal ľudí

Hall tvrdí, že účelom jeho pôstnej diéty nebolo zhodiť pár kíl, váhu si však poctivo monitoroval už od 6. marca. Po mesiaci bol o 17 kilogramov ľahší a sníval o tom, ako si dá na veľkonočný pondelok dobrý steak. Dobre si však uvedomoval, že žalúdok bude musieť zaťažovať postupne a najprv ľahšími jedlami, takže na kus mäsa si zrejme počká dlhšie. „Prakticky sa vám vypne trávenie. Nemôžete ho zapnúť šokom, dlhodobá tekutá diéta si vyžaduje pomalý prechod na tuhú stravu, ktorý konzultujem s lekárom," vraví Hall.

Zaujímavé je, že mužovi sa nejakým spôsobom zlepšil čuch. Podľa vlastných slov po 46 dňoch pitia piva cíti oveľa viac pachov než predtým. „Vzduch v Cincinnati neustále vonia ako čili, no nikdy som ho nevnímal tak intenzívne. Dokonca dokážem rozoznať jednotlivé reštaurácie podľa ich špecifických jedál. Cítim sa ako superhrdina," uzatvára.

Autor: Noel
Foto: FB/Del Hall

DISKUSIA
28.4. 2019 15:00
Diskusia