Ak máte tiež chuť niečo popíjať, hoci pivko ostáva v bezpečnej vzdialenosti, poradíme vám drinky, ktoré chutia, sú zábavné a dokonca podporia regeneráciu pečene. Počas februára tak vaše telo dokonale prečistíte.

Mrkvový džús

Vymeňte otvárač na víno a pivo za kvalitný odšťavovač. Potom stačí, aby ste ho nakŕmili mrkvou a máte super nápoj na detox pečene. Ide o chutný kúsok v pohári, ktorý s trochou fantázie môže vzdialene pripomínať zvrchu kvasenú IPU. Výhodou je vysoká dávka vitamínu a, ktorý pomáha obnoviť pečeň.

Paradajkový džús

Bloody Marry bez alkoholu je vlastne paradajkový džús, ktorý vám vylepší zdravie. Pokojne si do neho môžete pridať aj čierne korenie alebo tabasco, ale na vodku zabudnite. Chuť bude skoro podobná, ale účinok na pečeň úplne iný. Rajčiny majú vysoký obsah glutatiónu, ktorý skvele detoxikuje pečeň. Navyše lykopén v paradajkách chráni pred rakovinou kože aj pľúc.

Špenát

Odšťavovať špenát nie je žiadna zábava, ale spraviť si z neho smoothie, teda posekané kúsky špenátu napríklad s kokosovou vodou a inými druhmi ovocia ,je už úplne iná káva. Je to nápoj aj dezert v jednom. Pritom surový špenát je hlavným zdrojom glutatiónu. Látky, ktorá spúšťa v pečeni veľké upratovanie.

Zelený čaj

Pripravíte si ho úplne jednoducho. Stačí vrecko a voda s teplotou 80 stupňov Celzia. Nie vriaca, pretože tá by v zelenom čaji zabila aktívne a dobré zložky. Výhodou je, že takto do seba nalejete plnú šálku antioxidantov. Pomáha telu spaľovať tuky, pričom menej tuku znamená krajšie brucho aj zdravšiu pečeň. Na rozdiel od alkoholu vám spraví zelený čaj dobrú náladu bez opice.

Kurkumový čaj

Je to skutočná exotika. Náhrada za tequilu aj miešané nápoje. Návod zvládne každý chlap. Zoberte lyžičku kurkumy a povaríte v dvoch decilitroch vody približne desať minút. A zázračný nápoj máte na svete. Pridajte trochu citrónu a štipku čierneho korenia.  Dostanete dokonalý nápoj na zlepšenie kondície vašej pečene. Navyše vám ako silný antioxidant pomôže bojovať s otvorenými aj skrytými zápalmi vo vašom tele.