Tim Storms mal od puberty poriadne hlboký hlas. Tvrdí, že o basový spev sa zaujímal už ako osemročný, ale nikdy si nemyslel, že raz bude človekom, ktorý zo seba dostane zatiaľ najhlbší nameraný tón. Dokonca až taký hlboký, že ľudské ucho ho nedokáže zachytiť. Aj samotný spevák hovorí, že niektoré svoje tóny nepočuje, len ich cíti.

Basovým spevákom je už desiatky rokov, ale o svojej jedinečnosti sa dozvedel až vtedy, keď bol jedným z poslucháčov na jeho koncerte otolaryngológ. Ten Timovi povedal, že je niečím zvláštny, a pozval ho na vyšetrenie. Ako sa ukázalo, spevák má dvakrát dlhšie hlasivky, než je bežné, a arytenoidný sval, ktorý sa napája na hlasivky, má tiež abnormálne vyvinutý.

V roku 2012 Timovi merali hlas odborníci z Guinessovej knihy rekordov. Ako sa ukázalo, dokázal vylúdiť tón na stupnici G-7 s frekvenciou 0,189 hertza. To je o osem oktáv nižšie než najhlbší tón, ktorý sa dá zahrať na piane.

„Pri meraní sa využil frekvenčný analyzátor, ku ktorému bol pripojený malý mikrofón,“ uviedol Tim Storms v jednom z rozhovorov. „Jednoducho som spieval v nahrávacom štúdiu, ktoré bolo odizolované od vonkajších ruchov, a podarilo sa mi prekonať rekord.“

Zaujímavé je, že hoci hlboký hlas mal Tim už po puberte, v tých rokoch sa ďalej nevyvíjal. Až v dospelosti sa mu začali meniť hlasivky a hlas ešte viac hrubol. Je teda možné, že raz prekoná svoj vlastný rekord. A aké výhody mu prináša najhlbší hlas na svete? Okrem prestíže ide najmä o pracovné ponuky. Tim napríklad nahovoril upútavky k mnohým filmom, keďže producenti vyhľadávajú na tento účel hlavne mužov s naozaj hlbokým hlasom. No a Tim je v tomto rekordér.

Timovým náprotivkom je Číňan Xiao Lung Wang. Ten má podľa Guinessovej knihy rekordov naopak najvyšší mužský hlas.