MENU
Menu

Zdravie VIDEO: Nechutné a nebezpečné: Žene v oku žili včely

Lekári sa s podobným prípadom nikdy predtým nestretli. Žena z Taiwanu bola vôbec prvá na svete, komu v oku žili včely. Živili sa látkami obsiahnutými v slzách a pacientke vážne ohrozovali zrak.

VIDEO: Nechutné a nebezpečné: Žene v oku žili včely
Ženu, ktorú lekári označili ako „slečnu He", priviezol na vyšetrenie jej partner. Tvrdila, že čistila okolie hrobu svojho príbuzného a trhala burinu, keď sa náhle zdvihol vietor. He si myslela, že jej do očí navial prach a špinu. Vypláchla si ich teda vodou, no stále cítila, ako ju v ľavom oku niečo reže a páli. Po pár hodinách bolesť nielen že neustávala, ale ešte sa stupňovala.

FOTO: Otestujte sa: Ste schopní vnímať farby?

Po dvoch dňoch muž odviezol priateľku do nemocnice, kde sa podrobila vyšetreniu u oftalmológa. Ten v slziacom oku našiel niečo, čo rozhodne neočakával: štyri živé malé včely z čeľade Halictidae. He mala v okolí oka opuchnutú kožu a zapálenú rohovku následkom toho, že malý hmyz sa dlhé hodiny živil jej slzami. Keby nenavštívila lekára včas, mohla na jedno oko definitívne oslepnúť. Doktor jej však včely vybral a predpísal jej protizápalové lieky, ktoré jej v priebehu pár dní pomohli vrátiť zrak do normálneho stavu.

Jediná na svete: Neznáma choroba ženu dočasne oslepuje

Ide o vôbec prvý zdokumentovaný prípad včiel žijúcich v oku človeka. Oftalmológovia sa však stretávajú aj s inými bizarnými prípadmi. Napríklad so ženou, ktorá si v oku zabudla desiatky kontaktných šošoviek, alebo s ďalšou, ktorá sa pridlhým pozeraním na displej smartfónu takmer pripravila o zrak.

Autor: Liam
Foto: Youtube

DISKUSIA
21.4. 2019 15:00
Diskusia