MENU
Menu

Zdravie VIDEO: Nechávate si náramky z festivalov na ruke? Mali by ste zmeniť názor

Letné festivaly sú oázou pohody, v ktorej sa na pár dní odizolujeme od celoročného stresu a cítime sa ako na inej planéte. Na tieto chvíle relaxu a dobrej hudby radi spomíname ešte aj niekoľko týždňov, mesiacov, ba aj rokov po skončení festivalu prostredníctvom náramku na ruke, ktorý slúži ako vstupenka.

VIDEO: Nechávate si náramky z festivalov na ruke? Mali by ste zmeniť názor
Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko nečistôt sa v tých náramkoch usádza? Redaktori austrálskeho rádia Triple J nedávno urobili v spolupráci v vedeckým laboratóriom experiment, v ktorom zisťovali aké množstvo baktérií sa schováva vo festivalových náramkoch. Jeden bol z roku 2009, ďalší z roku 2010 a posledný bol na ruke iba pár hodín.

Najčastejšie letné choroby: Postihli aj vás?

Výsledky niekoľkodňového testu v inkubátore však odrádzajú od ďalšieho niekoľkoročného nosenia spomienky na ruke. Náramky boli nabité baktériami a bacilmi z tela ich nositeľa i z okolia a nechýbal medzi nimi ani zlatý stafylokok. Sedemročný náramok bol nabitý 200 miliónmi baktérií, šesťročný 600 miliónmi baktérii a ten najnovší mal v sebe 80 tisíc baktérií. Celkom nechutné, čo poviete?

Ako prebiehal celý experiment si môžete pozrieť vo videu, ktoré nájdete nižšie.

DISKUSIA
3.8. 2018 15:00
Diskusia