MENU
Menu

Zdravie VIDEO: Ľudské stroje na rátanie peňazí: Za minútu zrátajú stovky bankoviek

Určite ste už prišli do kontaktu s prístrojom na rátanie peňazí. Pracovníčky v čínskych bankách ich však nepotrebujú. Dodnes si totiž cibria svoje umenie v počítaní bankoviek.

VIDEO: Ľudské stroje na rátanie peňazí: Za minútu zrátajú stovky bankoviek
Číňanka dokáže v priebehu pár sekúnd presne určiť, koľko je vo zväzku bankoviek. Dá sa povedať, že táto činnosť je športom, ktorú úradníčky vykonávajú na profesionálnej úrovni. Dokonca sa zúčastňujú aj v televíznych zápoleniach.

V reštaurácii vám dajú 500 eur, stačí zjesť jednu pizzu

Do relácie s názvom Nemožná výzva prihlásili svoje zamestnankyne štyri najväčšie čínske banky. Každá z nich samozrejme chcela, aby práve ich pracovníčka prekonala svetový rekord v počítaní bankoviek. Túto činnosť museli vykonávať so zaviazanými očami a účastníčky súťaže mali 30 sekúnd na to, aby zrátali čo najviac peňazí.

Trojročná má IQ 171, je múdrejšia ako vy

Dve pracovníčky sa pomýlili, ale zvyšok uspel. Najlepšie sa umiestnila Žuo Mingjing z Čínskej obchodnej banky, ktorá získala aj zápis do Guinessovej knihy rekordov. Za pol minúty spočítala neuveriteľných 202 bankoviek. Spoliehala sa pritom len na sluch a hmat. Video zo súťaže nájdete pod článkom.

DISKUSIA
14.4. 2019 20:00
Diskusia