Vaggelis Chatzis ešte v útlom veku prišiel o pravú ruku. Lekári mu ju museli od lakťa nadol amputovať a zrejme nik vtedy nepredpokladal, že sa z Gréka stane úspešný športovec, navyše boxer. A aby to nebolo všetko, súperí s mužmi, ktorí majú obe ruky zdravé.

VIDEO: Boxer s hendikepom: Jednoruký bojovník sa bije so zdravými súpermi
Chatzisovi ako dieťaťu diagnostikovali zhubná nádor v pravej ruke. Ak by lekári nepristúpili k amputácii, chlapec by zomrel. Mal vtedy len tri mesiace a prakticky celý život sa tak musí spoliehať len na ľavačku.

FOTO: Sexy futbalové fanúšičky, ktoré pritiahnu pohľad od diania na ihrisku

Vaggelis prežíval ťažkú mladosť, ostatné deti ho totiž kvôli hendikepu ťažko šikanovali. Namiesto pravej ruky mal len biednu protézu s tromi prstami a vyslúžil si od rovesníkov prezývku „kapitán Hák". V puberte dosť veľa pil a neraz sa v nočných uliciach dostal do konfliktu, v ktorom sa síce snažil biť, no vždy prehral.

FOTO: Zabudnite na strongmenov, prichádzajú silné ženy spred storočia

Potom objavil lásku k boxu. Stalo sa tak krátko potom, ako sa presťahoval do Veľkej Británie, aby sa venoval svojej druhej najväčšej vášni, ktorou je varenie. To bolo v roku 2018. Dnes má Vaggelis 31 rokov a spomína na svoje začiatky v oblasti boxu.

Mal šťastie, keď v Londýne stretol svojho prvého trénera Tonyho Langa. Ten vlastnil posilňovňu pre boxerov a ponúkol Grékovi, nech si skúsi zabúchať do vreca. Vaggelis síce rád sledoval zápasy v televízii, nikdy si však nemyslel, že by mohol sám nastúpiť do ringu.

Napriek chýbajúcej pravačke preukázal mimoriadny boxerský talent. Lang našiel spôsob, ako mu pripevniť rukavicu na skrátenú ruku a umožniť mu ňou tak udierať. Vaggelis si postupne osvojil nekonvenčný boxerský štýl, ktorým často vyvádza súperov z miery. Bojuje totiž s mužmi, ktorí nie sú hendikepovaní a tým pádom sú zvyknutí na „bežných" boxerov.

Vaggelis je jediný boxer na svete s jednou rukou. V profesionálnom ringu debutoval v roku 2015 v Aténach. V hľadisku vtedy jeho meno skandovalo tritisíc ľudí. Rozhodcovia po desiatich kolách jednohlasne uznali jeho víťazstvo, čím sa zapísal do dejín boxu.

Nový Bruce Lee má osem rokov, zloží aj statného chlapa

V druhom zápase však Vaggelis prehral a onedlho utrpel vážne zranenie, ktoré ho na vyše dva roky poslalo mimo ring. Tvrdohlavý Grék sa však nevzdal a pokračoval v trénovaní, takže v decembri 2018 sa opäť vrátil do sveta profesionálneho športu. V zápase vtedy porazil Mikra Zdrazda. V súčasnosti sa plánuje presťahovať do Los Angeles a posunúť svoju kariéru na ďalšiu úroveň.