Uterák je ok, kefka s pastou tiež, k tomu nejaké čačky mačky, nech ste za fešáka. Mali by ste však zvážiť, či tam necháte aj žiletku alebo kondómy. Prečo by NEMALI byť v kúpeľni?

Klasické holenie
Ak ste zástanca klasického holenia a stále máte po ruke žiletku, dobre sa na ňu pozrite. Pokiaľ zásoby skladujete v kúpeľni, riskujete ich kvalitu a stav po dlhšom ležaní vo vlhkom prostredí. Asi netreba vysvetľovať, ako môže holeniu uškodiť miesto priamo v sprche, kde naň dopadá voda. Myslite aj na to, že keď idete žiletku poctivo uzavrieť a odložiť, musí byť suchá a čistá, inak hrozí množenie baktérií.

Kondómy
Kde máte odložené prezervatívy? Mnohí práve v kúpeľni, kde sú hneď naporúdzi, keď sa pred "tým" idú opláchnuť. Zas a znova ale dvíhame varovný prst pred vlhkom a tiež striedaním teploty v tejto malej miestnosti. Podmienky tu nie sú ideálne na skladovanie niečoho tak delikátneho a tiež lubrikovaného. Kondómy majú byť na suchom a tmavšom mieste.

Voňavku radšej inde
Aj chlapi sa pred odchodom radi skontrolujú v zrkadle a k tomu pridajú nejakú tú lepšiu vôňu, než je ich prirodzená. Možno je pohodlné mať obľúbenú toaletnú vodu či parfum v kúpeľni, ale i riskantné. Otvorená fľaška, resp. jej obsah reaguje na vlhké prostredie a silné svetlo, kvôli čomu sa môže vôňa "zlomiť". Áno, presne tak sa vraví pokazenému parfumu.

Frajerkine maľovačky
Buďte za informovaného partnera a vysvetlite svojej drahej, že to nie je o ukrajovaní jej z pohodlia, ale kvôli jej zdraviu a makeupové záležitosti jej z kúpeľne odstráňte. Ľahko tam zvetrávajú, mení sa ich konzistencia a pri dlhom postávaní môže aj farba. Verte, že sa vám poďakuje. 

Žiadne lieky
Mimo kúpeľne skladujte aj všetky lieky, hoci sú kvalitne uzatvorené. Nepotrebujete riskovať, že sa prostredie malej vlhkej miestnosti podpíše na ich kvalite a ohrozí účinnosť. Odložte ich inde a urobte si miesto na to, čo v kúpeľni netrpí.