Ako píše Daily Mail, Casey King, 38-ročný rodák z Georgie, mal 322 kíl, keď sa aj so svojimi tromi bratrancami v roku 2019 objavil v druhej sérii reality šou televízie TLC. Spolu rodina vážila takmer 1 000 kg. O štyri roky neskôr zmenil svoj život a už nie je tým morbídne obéznym mužom, ktorý sa musel kúpať vo vonkajšom koryte, pretože sa nezmestil do vane či sprchy. Casey, ktorý svoje pokroky dokumentuje na sociálnych sieťach, sa dostal na 113 kíl a jeho cieľom je schudnúť ďalších 11. Dúfa tiež, že podstúpi operáciu na odstránenie prebytočnej kože, ktorá mu visí na bruchu, hrudi a rukách.

Keď ako 34-ročný začal natáčať šou, bol nezamestnaný a žil so svojím otcom Dannym. "Budem len jesť, kým nezomriem," povedal vtedy Casey na kameru. "Normálny deň pre mňa vyzerá tak, že sa zobudím okolo dvanástej, vymyslím si niečo, čo hneď zjem, [a potom] televízia, videohry, posteľ. Nie je toho veľa." Videohry dokonca často hral nahý, pretože mu nesedelo oblečenie. Herná komunita sa pre neho stala bezpečným priestorom, pretože mu umožnila uniknúť z každodenného života.

Casey v čase svojej najväčšej váhy
Casey v čase svojej najväčšej váhy
Zdroj: Instagram/_caseyking_

Podľa Caseyho bol vždy "veľké dieťa" a na konci strednej školy vážil približne 136 kilogramov. Po jej skončení začal pracovať v niekoľkých reštauráciách a často sa v nich stravoval. "Vtedy som mal pravdepodobne okolo 226 kíl a práca mi začala byť príliš ťažká, tak som dal výpoveď," spomína. To nezniesla jeho mama, ktorá ho vyhodila z domu. Casey sa presťahoval k otcovi, kde sa jeho váha nadobro vymkla spod kontroly. Až tak, že sa musel začať kúpať pred domom, vo veľkom kovovom koryte. Jediné, čo mu mohlo zachrániť život, bola operácia. A aj keď sa Casey spočiatku bál, nakoniec si v roku 2018 dal zmenšiť bočnú časť žalúdka. Operácia mu pomohla znížiť váhu z 317 na 286 kg. Po skončení šou sa držal prísnej diéty a najal si osobného trénera. V novembri 2021, keď oslávil svoje 37. narodeniny, vážil 115 kg. Okrem toho, že schudol, už tri roky pracuje v spoločnosti Home Depot.

Casey sa však neuspokojil a chce schudnúť ešte viac dúfajúc, že pôjde pod nôž, aby mu odstránili prebytočnú kožu, ktorá vznikla pri chudnutí. Na stránke GoFundMe vyzbieral 17 000 dolárov, ale očakáva, že prvá operácia bude stáť 23 000 dolárov a druhá ďalších 15 000. "Cieľom je podstúpiť operáciu ešte tento rok. Aj keď to znie desivo, vyberiem si lekára a podstúpim ju," vyhlásil odhodlane.

DYCHVYRÁŽAJÚCA PREMENA! POZRITE, AKO CASEY VYZERÁ TERAZ