MENU
Menu

Zdravie Trpela vyše 20 rokov: V bruchu jej zabudli svorky a liečili ju analgetikami

Viete si predstaviť, že by vás niečo bolelo, ale k lekárovi by ste šli až po 20 rokoch? Presne takýto prípad sa nedávno odohral v Rusku a príčinou bolesti u 62-ročnej ženy bola operácia, ktorú absolvovala už poriadne dávno.

Trpela vyše 20 rokov: V bruchu jej zabudli svorky a liečili ju analgetikami
Ezeta Gobjevová pochádza zo Severného Osetska a už pár rokov je na dôchodku. Posledné dieťa rodila v roku 1996 a vzhľadom na jej vyšší vek ho museli lekári vybrať cisárskym rezom. Už krátko po zákroku sa sťažovala na bolesti v oblasti brucha, obvodný doktor ju však nikdy neposlal na podrobnejšie vyšetrenie a predpisoval jej iba analgetiká.

Až po 23 rokoch, keď jej lekár odišiel do dôchodku, jej nový doktor predpísal röntgenové vyšetrenie. Analgetiká totiž zaberali len dočasne a niet divu. Röntgen ukázal, že bolesť spôsobovali svorky, ktoré v Ezetinom tele zabudli chirurgovia počas operácie v roku 1996.

FOTO: Celebrity, ktoré sa plastikami zmenili na nepoznanie

Ezeta pre ruský denník Komsomolskaja Pravda uviedla, že pohľad na rádiológičku bol pre ňu desivý. Lekárka sa totiž tvárila absolútne šokovane a neveriacky, keď prvýkrát zbadala snímok. Najprv predpokladala, že pacientka si do vyšetrovacej miestnosti svorky priniesla a pomýlila tak röntgenový prístroj.

Amatérski chirurgovia, ktorí si zachránili život

„Povedala mi, že mám v bruchu nožnice," uviedla Ezeta pre ruský denník. „Spýtala som sa, ako je to možné, veď som nikdy žiadne neprehltla. Vzápätí mi ukázala snímok a nestačila som sa čudovať. Plakala som, dostala som hysterický záchvat. Chyba lekárov mi roky spôsobovala utrpenie."

Napokon sa ukázalo, že nejde o nožnice, ale o svorky. Tie tvarom síce pripomínajú nožnice, nepoužívajú sa však na strihanie, ale na pridržiavanie tkanív. Ezete už ich z tela našťastie vybrali, pred operáciu sa však pochopiteľne bála. Vzhľadom na to, čo jej spôsobili pri poslednom zákroku, sa niet čomu čudovať.

Čo dokáže plastika: Sú títo ľudia psychicky v poriadku?

Šokujúci prípad zanedbania lekárskej starostlivosti vyvolal v Rusku vlnu nevôle. Šéf zdravotníctva v Severnom Osetsku spustil vyšetrovanie, je však možné, že vinný chirurg je už dávno na dôchodku. Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva uistila verejnosť, že na vyšetrovanie dohliada samotný šéf rezortu a dodala, že pacientke bude vyplatená finančná kompenzácia. Aká suma je však dostatočná za 23 rokov strávených v bolestiach?

Autor: Noel
Foto: Youtube

DISKUSIA
22.7. 2019 15:00
Diskusia