Nové technológie a zdravé srdce

Využite nové pokroky vo vede, technológiách a produktoch okolo vás a môžete sa vyhnúť ochoreniu ciev a kardiovaskulárnemu ochoreniu, ktoré je najväčším zabijakom mužov. Navyše, problémy so srdcom sa okamžite hlásia ako prvé práve tým, že vám začne zlyhávať erekcia. Preto je dobré starať sa o srdiečko a ono sa vám postará o tešenie.

Cvičte v rytme srdca

Ideálne je pravidelne srdce dostávať do vysokých obrátok. Americká štúdia publikovala v októbri 2019 výskum, ktorý zistil, že šesť týždňov srdcovej rehabilitácie pomocou HIIT znížilo rizikové faktory srdcových chorôb. Poklesol systolický krvný tlak a znížil sa nebezpečný brušný tuk o desať percent a bola to zábava. Ľudia si užívali tréningy a videli zlepšenie nálady, čo znamenalo menej stresu a viac aktívneho fungovania srdiečka.

Dbajte na spánok

Pre srdce je životne dôležitý, hoci je to jediný orgán, ktorý nikdy úplne neodpočíva. Avšak zamerajte sa na sedem až deväť hodín spánku v noci. Nový výskum zistil, že ľudia, ktorí pravidelne spali menej ako šesť hodín, mali o 27 percent vyššiu pravdepodobnosť, že budú mať problémy s cievami, než tí, ktorí spali sedem až osem hodín. A aj penis je plný ciev. Pozor na to.

Absolvujte preventívky

Preventívna prehliadka je cesta, ako dokážete objaviť problémy v zárodku. Dnes technológie dokážu vidieť doslova za roh. To znamená, že vedia upozorniť na komplikácie omnoho skôr, ako nastane problém. Pretože problémy so srdcom sú prakticky úplne riešiteľné v štádiu, ak sa odhalia skoro a nedôjde ešte k poškodeniu samotného orgánu.

Stavte na ryby

Ak budete váhať, čo si spraviť na jedenie, stavte na lososa. Pretože je bohatým zdrojom omega-3 tukov. Tých, ktoré podporujú zdravie srdca tým, že znižujú zápal, udržiavajú zdravé tepny a chránia triglyceridy v krvi. Ak vaše chuťové poháriky majú radi ryby, poteší sa aj vaše srdce.

Viac vlákniny a ešte viac vlákniny

Vášmu srdcu sa darí najlepšie, keď má na palube vlákninu, plus vitamíny, minerály a fytochemikálie z rastlín. Uprednostňuje tiež, aby ste to všetko dostali bez ton extra kalórií. Ako zo spraviť? Sekajte. Smoothies sú receptom, ktorý zaženie hlad a ozdraví srdce. Navyše v zmesi sa stratí aj zelenina, ktorú by ste inak nezjedli.

Znížte stres

Je to alfa a omega úspechu. Pretože v strese srdce bije nezdravo a penis sa vám nepostaví. Kardiologička Mimi Guarneri používa trik zo starej školy, aby svojich pacientov prinútila robiť dychové cvičenia na zníženie stresu počas celého dňa v prospech srdca. Dá im malú nálepku so zeleným bodom, ktorú si nalepia na telefón. Zakaždým, keď sa pozrú na telefón, je im pripomenuté, aby vykonali jednoduché cvičenie na upokojenie nervového systému. Nadýchnite sa na štyri sekundy nosom a vydýchnite ústami na sedem. A je to! Stres odchádza, vaše srdce sa teší a penis opäť ožije.