MENU
Menu

Zdravie TEST: Kto rozbil vázu? Výber vinníka o vás veľa prezradí

Kto rozbil vázu? Na túto otázku neexistuje správna odpoveď. Aspoň nie v súvislosti s nasledujúcim obrázkom, ktorý čo-to napovie o vašej osobnosti. Predpoklady a intuícia sú kľúčové pri tvorbe rozhodnutí a práve tie tvoria vašu osobnosť. Aspoň podľa psychológov.

TEST: Kto rozbil vázu? Výber vinníka o vás veľa prezradí
Dieťa 1
Zdá sa najpravdepodobnejšie, že vázu rozbilo práve Dieťa 1. Ostatní sa naň pozerajú a ono má sklopenú hlavu, lebo ľutuje svoj čin. Môže však byť aj niekým, na koho vždy všetci zvaľujú vinu. Nie je len obetným baránkom celej skupiny? Alebo mu nevadí vziať na seba vinu niekoho iného?

KVÍZ: Slovenské naj...: Otestujte sa zo zemepisu!

Takže: čo ak ste zvolili túto možnosť? Ste zodpovední a venujete pozornosť detailom. Dávate si na väčšine vecí záležať a ste opatrný. Radšej idete na istotu, neradi riskujete.

Dieťa 2
Vyzerá ako najstaršie zo skupiny a zrejme dáva pozor na svojich mladších súrodencov, keď je ich mam preč. Pozerá sa na Dieťa 1 spôsobom, ktorý človeka uistí, že je vinné. Jej víťazoslávny úsmev však môže naznačovať aj to, že sa jej úspešne podarilo vyrobiť obetného baránka. Na druhej strane sa však jej výraz dá chápať aj ako ustarostený a vyjadrujúci porozumenie a náklonnosť.

KVÍZ: Oháňate sa národnou hrdosťou? Zistite, čo viete o štúrovcoch

Ak ste zvolili túto možnosť, ste veľmi svedomitá a zásadová osobnosť. Chcete najprv človeka spoznať a až potom ho súdiť. Síce hľadáte spravodlivosť, ale na druhej strane nemáte problém upokojiť osobu, ktorá to potrebuje. Nie ste ten typ, ktorý by nechal priateľa v štichu. Dokážete pochopiť problém dotyčného a logicky riešiť vzniknuté ťažkosti.

Dieťa 3
Dáva veľa najavo rečou tela. Má ruky vo vreckách, akoby sa snažilo skryť svoje pocity. Čo chce povedať? Chce sa vysmiať Dieťaťu 1 štýlom: „Len ty si taký hlupák, že dokážeš rozbiť vázu."? Alebo si naopak myslí: „Uff, síce som to spravil ja, ale našťastie z toho vinia iného."?

Ak ste si zvolili Dieťa C a myslíte si, že skrýva svoje emócie, lebo mu okolnosti hrajú do karát, máte osobnosť vodcu. Vidíte, že problémy spôsobujú ľudia a nie okolnosti. Aj preto si viete vybrať, koho budete mať vo svojej blízkosti.

Dieťa 4
Je najbližšie k matke a drží ju za oblečenie. To naznačuje, že sa najviac obáva dôsledkov rozbitia vázy, ktoré prídu, keď sa zistí, že ono je vinníčkou. Navyše sa ako jediné z detí pozerá na vázu.

Čo zbadáte ako prvé? Odpoveď o vás mnohé prezradí

Z pohľadu psychológov výber tejto možnosti naznačuje, že ste zodpovednou osobou, na ktorú sa dá spoľahnúť. Aj to z vás robí úspešného človeka. Ste však pomerne dôverčivá a citlivá osoba.

Tak čo, aký výsledok vám vyšiel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Autor: Noel
Foto: Brightside

DISKUSIA
29.7. 2018 0:00
Diskusia