Konzistentný plán spánku
Ľudské telo funguje na biologických hodinách, ktoré si musíte nastaviť a potom bude váš spánok ako hodinky. Nastavte si pravidelný spánkový plán a počúvajte svoje telo. Tým sa naladíte na prirodzený cirkadiánny rytmus. Táto synchronizácia vám nielen pomôže rýchlejšie zaspať, ale tiež zaistí, že sa zobudíte svieži. Najlepšie je, ak vás privíta ranné slnko, ktoré signalizuje začiatok vášho dňa a pripraví pôdu pre noc blaženého spánku. A potom už len nasledovať inštinkty únavy a budete správne pripravený na deň aj noc.
Zaveďte tradíciu pokojných večerov
Predstavte si, že sa každý večer zmení na upokojujúcu symfóniu relaxácie. Doktorka Khan predstavuje koncept nočnej rutiny, ktorá šepká vášmu telu: "Je čas sa uvoľniť." Jednoduché úkony, ako je čistenie zubov alebo upratovanie priestoru, sa stávajú viac než len úlohami. Predstavujú rituály, ktoré vás uvedú do stavu pokoja a pripravia vás na spánok, ktorý vás čaká.

Vytvorenie dokonalého prostredia na spánok

Vytvorte spánkové útočisko, ktoré bude kolískou vašich snov. Stlmte svetlá a už večer zhasnite ostré osvetlenie, ktoré narúša váš spánok. Znížte teplotu na 18 stupňov Celzia. Potom si už len ľahnúť. Dokonca doktorka odporúča po zotmení svietiť čo najmenej, pretože tak telo začne prirodzene fungovať na báze striedania dňa a noci, čo je pre zdravý spánok kľúčové.

Doprajte si sex

Sex vás večer naplní pocitom pohody, a spokojnosti. Nielen preto, že orgazmus u muža je jasným signálom dokonalého uvoľnenia, po ktorom vás čaká slastný spánok, ale aj preto, že budete cítiť pri sebe blízkosť milovaného človeka. To vám do krvi vyplaví oxytocín, ktorý zaistí rýchly nástup spánku a pokojné sny.