Minimálne spracované potraviny

Čerstvé potraviny sú víťazstvom vášho zdravia. Prirodzené a nespracované potraviny sú pre telo ľahšie rozložiteľné ako tie priemyselne upravené. Navyše, niektoré spracované jedlá majú viac zbytočných kalórií ako ich naturálne verzie. Preklepnite skladbu svojej stravy a zistite, či v nej nie je príliš mnoho chémie. Ak áno, skúste ho nahradiť nespracovanou alternatívou. Začnete strácať kilogramy.

Počúvajte hlad

Zabudnite na to, že máte jesť päťkrát denne aj keď vám nechutí. Jedzte, keď ste hladní, a nejedzte, keď nie ste. Omnoho dôležitejšie než počúvať akékoľvek odporúčania, je počúvať vlastné telo.  Aj keď sa najete, udržte si sýtosť na hladine, že nevstávať od jedla ako balón. No a večer je omnoho lepšie mať žalúdok poloprázdny, ako do prasknutia natlačený jedlom. Iba tak málo stačí a vaša váha sa začne dostávať smerom nadol. A čo je ešte dôležitejšie, ako prvý pôjde tuk.

Doplňte si vodu

Ak cvičíte, tak dostatok vody podporí rast svalov, ktoré sú tiež do veľkej miery tvorené práve vodou. Súčasne je voda nápoj života a samozrejme chudnutia. Udržanie hydratácie samo o sebe pomôže  zhodiť nejaké to kilo. Napríklad konzumácia vody s jedlom a po jedle vám pomôže cítiť sa plnšie, čo vám zabráni v potrebe občerstvenia počas dňa. Voda môže pomôcť zvýšiť váš metabolizmus, takže spôsobí, že za deň spálite viac kalórií. Voda je jednoducho presne tá vec, ktorú potrebujete ak chcete zhodiť. Navyše ak sladké nápoje vymeníte práve za vodu, tak zhadzovanie pôjde ako po masle.

Pridajte na aktivite

Existuje jedno zlaté pravidlo, ktorým by sa mal riadiť každý muž. Menej jedávať a pritom pridať na aktivite. Tam, kde môžete vyvinúť pohyb, tak by ste ho mali aj zrealizovať. Chodenie po schodoch namiesto výťahu, parkovanie ďalej od vchodu alebo prechádzka počas obeda, to všetko môže prispieť k väčšiemu pohybu počas dňa. A každý pohyb, to je extra výdaj kalórií. Takže smelo do toho. Myslite na to, že každým krokom spaľujete vlastne aj tukové zásoby.