MENU
Menu

Zdravie Spoznajte odvrátenú stranu rýchleho chudnutia

Zhadzovanie kíl je zdraviu prospešné najmä pre ľudí s nadváhou. No ak vám ručička na váhe klesne príliš prudko, môžu nastať komplikácie. Pozrite sa na vedľajšie účinky rýchleho chudnutia a rady, ako sa im vyhnúť.

Spoznajte odvrátenú stranu rýchleho chudnutia
Problémy vo vzťahu
Ak sa partneri snažia schudnúť spoločne, vzájomne sa podporujú a majú vyššiu šancu na úspech. Ale problémy nastávajú, ak sa o premenu snaží iba jeden z partnerov. V prípade, že muž začne cvičiť, zdravšie sa stravovať a viac sa o seba starať, často sa stáva, že partnerka sa začne cítiť odsunutá na vedľajšej koľaji, žiarli a v prípade, že má pár kíl navyše, má pocit ohrozenia.

Ako sa tomu vyhnúť? Vysvetlite partnerke, že je pre vás veľmi dôležité zmeniť svoje telo a životný štýl aby ste sa cítili lepšie vo vlastnej koži. Ak jej vysvetlíte svoje dôvody a ubezpečíte ju, že to nie je kvôli tomu, aby ste boli atraktívnejší pre iné ženy, bude vás v premene podporovať.

FOTO: Spoznajte najlepšie jedlá pre váš penis

Úbytok svalov
Prvé, čo robia ľudia, ktorí chcú schudnúť je to, že zmenia stravu, čo spôsobí rýchly úbytok váhy, lenže jednu tretinu schudnutej váhy tvoria svaly, čo spôsobí, že nebude čím spaľovať ďalšie kalórie.

Ako sa tomu vyhnúť? Okrem kardia robte aj silové cvičenia a jedzte viac bielkovín. V každom jedle by ste mali zjesť aspoň 30 gramov bielkovín.

Žena žila rok s pásomnicou, ktorá jej požierala mozog

Bolesť brucha
Mnohých ľudí na diéte trápi bolesť brucha, ktorú spôsobujú žlčníkové kamene. Tie vznikajú ak sa konzumuje málo tuku, vtedy žlčník pracuje pomalšie a tvoria sa v ňom kamene.

Ako sa tomu vyhnúť? Aj keď je tuk vnímaný ako najväčší strašiak, musí mať miesto vo vašom jedálničku, iba si dajte pozor, aby ste to s ním nepreháňali.

Alergia na komáre môže ohroziť váš život: Ako sa prejavuje?

Depresia
Napriek tomu, že splnenie sna a úspešné zhadzovanie kíl by malo prinášať radosť, chudnúci zvyknú byť nešťastní a upadať do depresie. Príčinou často býva to, že ľudia očakávajú od chudnutia veľa, ale ak sú o niekoľko kíl ľahší, ale problémy ostali stále rovnaké, sú frustrovaní a strácajú motiváciu.

Ako sa tomu vyhnúť? Doprajte si kvalitný, dostatočne dlhý spánok a keď máte hlad, siahnite po niečom zdravom. Dobrá výživa a odpočinok vám pomôžu zvládnuť všetko ľahšie. Aj keď sa chcete zameriavať najmä na seba, neodsúvajte svojich blízkych na vedľajšiu koľaj, ale nájdite si na nich dostatok času. Potom depresia nebude mať šancu.

DISKUSIA
2.7. 2019 22:00
Diskusia