MENU
Menu

Zdravie Skutočný Forrest Gump: Muž behá ako postava legendárneho filmu

Určite si spomeniete, ako hlavný hrdina filmu Forrest Gump bežal od jedného pobrežia USA k druhému. Oficiálne prebehol 24539 kilometrov, keď mu jeho láska z detstva zlomila srdce. No a jeho vymyslený rekord, ktorý sa zdal byť neprekonateľný, o chvíľu zlomí istý Angličan.

Skutočný Forrest Gump: Muž behá ako postava legendárneho filmu
Rob Pope má 39 rokov, pochádza z Liverpoolu a viac než rok života strávil napodobňovaním Forresta Gumpa. V práci dal výpoveď, len aby mohol denne prebehnúť v priemere 61 kilometrov. Uteká za každého počasia, bolo mu jedno, či páli Slnko, prší alebo je taká zima, že mrznú sliny na fúzoch. Napokon Forresta prekonal a svoj beh ukončí po prejdení 25105 kilometrov. Od pobrežia k pobrežiu uteká štyrikrát.

Neznášate behanie? Športovať vonku sa dá aj inak

Väčšina ľudí by pred takým výkonom mesiace trénovala. Rob sa však rozhodol, že to urobí ako hrdina filmu, ktorý sa jedného dňa jednoducho rozhodol bežať. Pri pohľade späť uznáva, že ak by sa mohol vrátiť v čase, konal by inak. Privodil si totiž niekoľko zranení vrátane natrhnutých svalov a zápalu Achillovej šľachy. Na druhej strane je rád, že čo najvernejšie napodobnil Forrestov výkon.

Skutočný Forrest Gump: Muž behá ako postava legendárneho filmu
Utekať začal na západnom pobreží. Na sebe mal oblečené to isté, čo Forrest Gump, v priebehu behania sa už ale filmového oblečenia tak striktne nedržal. Šiltovku s nápisom Bubba-Gump však nosil stále.

Neúnavný bežec: bez prestávky odbehne vyše 500 kilometrov

Aby bolo jasné, nebežal vkuse. Aj v súčasnosti je doma v Liverpoole s manželkou, ktorú onedlho čaká pôrod. Beh však plánuje ukončiť už 29. apríla. Môžete to sledovať aj naživo na Facebooku.

DISKUSIA
11.4. 2018 19:00
Diskusia