MENU
Menu

Zdravie Skutočné prípady ľudí, ktorých pochovali zaživa

Byť pochovaný zaživa je jedna z najhorších predstáv, ktorých sa ľudia desia. Prebudenie v rakve niekoľko metrov pod zemou je asi to najhoršie, čo sa môže človeku stať. Ak si myslíte, že ide o dobrý námet pre hororové filmy, mýlite sa. Prípadov pochovania živého človeka je omnoho viac, ako si viete predstaviť.

Skutočné prípady ľudí, ktorých pochovali zaživa
Madam Blundenová
Keď v roku 1896 „zomrela" madam Blundenová, rodina ju pochovala v rodinnej hrobke v kaplnke Ducha Svätého v anglickom Basingstoke. Keďže hlavná klenba hrobky ležala pod chlapčenskou školou, na druhý deň po pohrebe sa nad ňou hrali miestni žiaci. Zrazu začuli zvuky šíriace sa z hrobky. Prestrašení chlapci bežali za učiteľom, ktorý zariadil, aby zriadenci cintorína hrobku otvorili. Po otvorení rakvy zostali všetci v obrovskom šoku, pretože na prvý pohľad bolo jasné, že žena zomrela iba pred chvíľou. Počas poslednej agónie si totiž úplne doškriabala tvár a zlomila všetky nechty. Hoci na jej resuscitáciu využili všetky možné prostriedky, už „neožila".

FOTO: Visiace rakvy: Mŕtvych nedávajú do zeme, ale na útesy

Prípad z Woodstocku
18.1.1886 zomrelo vo Woodstocku v štáte Ontario nečakane a náhle mladé dievča. Po dvoch dňoch od pohrebu jej telo exhumovali, pretože rodina rozhodla, že ju pochovajú na inom cintoríne. Po otvorení rakvy zistili, že dievča predtým pochovali zaživa. Šaty mala roztrhané na kúsky, kolená pritiahnuté k brade, jednu z rúk skrútenú pod hlavou a jej rysy tváre vyjadrovali strašné utrpenie. Keď sa o tom dozvedeli obyvatelia mesta, jeden muž sa tak zľakol, že zariadil, aby ho pochovali v špeciálnej krypte s dýchacou trubicou a skleneným oknom v hrobke, ktoré umožňovalo, aby videl okolitý svet a iní videli jeho.

Skutočné prípady ľudí, ktorých pochovali zaživa
Slečna Hockwaltová
Slečna Hockwaltová bola krásna mladá dáma, ktorá sa v januári 1884 zúčastnila na svadbe svojho brata. Ráno v deň svadby, keď sa obliekala do sviatočných šiat, jej v kuchyni prišlo nevoľno. O pár minút ju svadobčania našli sedieť na stoličke s hlavou obrátenou nabok, bez akýchkoľvek známok života. Privolaná lekárka ženu po obhliadke vyhlásila za mŕtvu. Aby svadba mohla pokračovať, narýchlo ju pochovali. Jej kamarátky sa však s jej smrťou nedokázali zmieriť a tlačili na rodinu, aby ju exhumovali. Niekoľko z nich si totiž všimlo, že jej oči mali pozoruhodne prirodzenú farbu, preto pochybujú, že bola naozaj mŕtva. Nakoniec rodina súhlasila. Po otvorení rakvy sa im naskytol desivý pohľad. Telo „mŕtvej" slečny ležalo na pravom boku, mala vytrhané všetky vlasy a v dlani zvierala kusy mäsa, ktoré si v stave zúfalstva vytrhla z tela.

Najbizarnejší pohreb? Afričan pochoval otca v drahom BMW

Mary Norah Bestová, 1871
Sedemnásťročná Mary Norah Bestová zomrela na choleru a následne ju pochovali na starom francúzskom cintoríne. Lekár, ktorý ju vyhlásil za mŕtvu, však chcel z jej úmrtia profitovať. Už predtým sa dvakrát pokúsil zabiť jej adoptívnu matku, ktorá po druhom pokuse ušla do Anglicka, dcéru však nechala vo Francúzsku. Lekár využil jej neprítomnosť a Mary Noah z pomsty pochoval v borovicovej rakve. O desať rokov, keď chceli do hrobu pochovať jej nevlastného strýka a preto ho otvorili. To, čo hrobár uvidel, skoro neprežil. Veko rakvy bolo odklopené a kostra dievčaťa na polovicu trčala von. Mala rozbitú lebku, pretože narazila do kamennej výstuže a na následky prudkého nárazu zomrela. Historici predpokladajú, že lekár, ktorý ju nechal pochovať zaživa, ju najskôr neúspešne otrávil.

Pohreby v minulosti: od tých dnešných majú ďaleko

Madam Bobinová
V roku 1901 sa Madame Bobinová loďou vrátila zo Senegalu do Francúzska. Keďže v západnej Afrike ochorela na žltú zimnicu, odviezli ju do nemocnice, kde ju neskôr vyhlásili za mŕtvu, pretože upadla do bezvedomia a mala studenú pokožku. Po pohrebe jedna zo sestier, ktoré sa o ňu starali našla odvahu a povedala lekárovi, že si všimla, že madam mala svalové zášklby, nemusela byť mŕtva, keď ju pochovávali. Otec nechal ženu exhumovať a na prekvapenie všetkých našli v truhle okrem nej aj čerstvo narodené dieťa. Následná pitva ukázala, že žena netrpela žltou zimnicou, v čase pohrebu nebola mŕtva, ale zomrela až po tom, čo sa v truhle zadusila.

DISKUSIA
8.11. 2019 13:00
Diskusia