MENU
Menu

Zdravie Škorica: Pozrite sa, ako vám voňavý zázrak pomôže

Škorica je jednou z najobľúbenejších korenín na svete. Jej príjemná vôňa dodá dezertom honosnejší rozmer a navodí príjemnú, priam sviatočnú atmosféru. Ale vedeli ste, že škorica aj pomáha vášmu zdraviu a hneď niekoľkonásobne? Pozrite sa s nami na to.

Škorica: Pozrite sa, ako vám voňavý zázrak pomôže
Znižuje riziko srdcového ochorenia
Škorica pomáha znižovať cholesterol a hladinu triglyceridov. Vďaka tomu je srdce a cievny systém udržiavané v dobrej kondícii, čím sa predchádza vzniku srdcovo-cievnych ochorení.

Piť či nepiť pri jedení? Poznáme odpoveď

Chráni pred rakovinou
Škorica je bohatá na antioxidanty, čím chráni DNA pred poškodením a bráni modifikácii buniek, čo sa spája so vznikom rakoviny.

Reguluje hladinu glukózy v krvi
Viaceré klinické štúdie preukázali, že škorica má pozitívny vplyv na schopnosť tela regulovať hladinu glukózy v krvi. Nielen, že znižuje hladinu cukru v krvi, ale aj zlepšuje citlivosť na inzulín. Ak škorica konzumuje v kombinácii s jedlom bohatým na sacharidy, voňavý zázrak zabraňuje prudkému zvýšeniu glukózy, ktorý by inak nastal.

Ktoré potraviny vám uškodia, ak si ich dáte v nesprávnom čase?

Pomáha bojovať proti infekcii
Škoricový olej má antibakteriálne účinky, vďaka čomu je účinný v boji s infekciami. Bráni rastu baktérií ako listéria, salmonela ale je účinná aj proti kvasinkovým infekciám.

Zlepšuje stav ústnej dutiny
Škorica má antimikrobiálne účinky, vďaka čomu je dobrá pre zdravie vašej ústnej dutiny. Chráni pred vznikom zubného kazu a pomáha udržať svieži dych.

DISKUSIA
30.7. 2019 22:00
Diskusia