Dostatočný spánok

V prvom rade sa dobre vyspite. Žiadne ponocovanie, ktoré láka k vyjedaniu chladničky a žiadna únava, ktorá telo núti k doplneniu energie cukrom. Cez víkend, kedy chcete začať chudnúť, rozhodne dbajte na spánok a potiahnite minimálne povestných osem hodín. Telo bude lepšie spolupracovať. 

Menšie porcie

Začnite tým, že si z taniera ukrojíte. Doslova. Nastavte menšie porcie, čím znížite príjem a snáď netreba vravieť, čo by pri snahe o schudnutie malo byť v ponuke - zelenina, ovocie, obilniny, chudé mäso, kvalitné mliečne výrobky. Všetko čerstvé alebo v ľahkej úprave.

Bez sladkého

Štartovací víkend, ktorý pomôže schudnúť, bude, samozrejme, vyžadovať nejaké obety. Jednou z nich je rafinovaný cukor, ktorý treba čo najviac obmedziť. Odstavte sladké jedlá, pečivá, farebné nápoje, pokojne aj cukor do kávy. Bude to boj, ale kilá neodídu samé - je to o vašej snahe.

Čas na jedenie

Je víkend, takže si doprajte dostatok času na jedenie. Stres a ponáhľanie sa sú jedným z našich najväčších nepriateľov a dokonca sa hovorí, že čím rýchlejšie jeme, tým rýchlejšie priberáme. Jedzte teda pomaly, aby ste si uvedomovali veľkosť porcie, zasýtenosť žalúdka aj samotnú chuť jedla.

Pravidelná strava

Voľnosť víkendu využite i na to, že si nastavíte režim v stravovaní. Pri snahe o zhodenie a ozdravenie tela to nemôže fungovať štýlom "niečo si zobnem a večer to dobehnem". Jesť treba naozaj pravidelne, ideálne 5-krát denne, aby ste predchádzali hladu a tým aj výkyvom zo zdravého jedálnička.  Pre istotu majte stále po ruke niečo malé, ako je napríklad zmes orechov, kvalitná proteínová tyčinka, ovocie či zelenina.

Aktivity

Tento víkend nebude preležaný na gauči ani presedený na terase u známych. To sú staré známe lákadlá nezdravého či nadmerného jedenia. Ak chcete schudnúť, musíte sa hýbať. Nielenže tým obmedzíte príjem nepotrebného jedla, ale aj zamestnáte hlavu od myšlienky chudnutia. Choďte do lesa, na bicykel, do záhrady alebo k rodine, kde sú malé deti. To sú aktivity, ktoré dajú do tela a pomôžu so štartom do obdobia, počas ktorého chcete čo - to zhodiť.

Malé finty

Naskočiť na zmenu býva niekedy ťažšie, ako si človek dopredu myslí. Preto majte v zálohe aj drobné triky, ako stará dobrá pasta či žuvačka. Zanechajú v ústach mentolovú chuť, po ktorej až toľko nechutí, pomôcť môžu aj bylinkové čaje. A ak sa obávate večera, existuje jedna superúspešná finta - proste choďte skôr spať a nebudete už jesť.