Mahant Akhara sa radí medzi takzvaných „sádhu“, asketických mníchov, ktorí sa v snahe dosiahnuť osvietenie vzdali všetkých potešení a rezignovali na svetský život. Pochádza z Iláhábádu a pravú ruku má zdvihnutú nad hlavou už viac než desať rokov. V rozhovore, ktorý sa nedávno objavil na sociálnych sieťach, Akhara tvrdí, že chcel pre jedného z hinduistických bohov urobiť skutok, vďaka ktorému by si ho božstvo všimlo. A tak zdvihol ruku a už roky ju nespustil. V súčasnej polohe je takpovediac zaseknutá a sádhu tvrdí, že už ju vôbec necíti.

Akhara nie je prvým človekom, ktorý roky drží ruku nad hlavou. Možno ste už počuli o mníchovi menom Amar Bharati, ktorý robí to isté už vyše pol storočia. Z jeho pravej ruky je už len kosť obalená kožou, no pre vyznavačov boha Šivu sa Bharati stal doslova symbolom.

Možno si teraz myslíte, že Akhara je v porovnaní s Bharatim amatérom, no pravdou je, že práve prvé roky držania ruky nad hlavou sú najťažšie. Potom svaly postupne atrofujú, ruka stuhne a ostane v abnormálnej pozícii. Človek ju vôbec necíti, čo mních vo videu dokázal tým, že sa do ruky štípal.

Akhara nikdy neplánoval, že bude ruku držať nad hlavou celé roky. Dnes ale tvrdí, že jeho paža už ostane v tejto polohe až do smrti.