Voda z kohútika
V roku 2007 vykonali reportéri z The Wall Street Journal rozbor vody zo 14 medzinárodných i domácich letov. Výsledky ich zaskočili. Vo vode našli všetko od baktérií spôsobujúcich salmonelózu až po miniatúrne vajíčka hmyzu. Takmer vo všetkých vzorkách množstvo baktérií minimálne desaťnásobne prekračovalo povolené normy. Pri príprave kávy a čaju letušky nezohrievajú vodu na dostatočnú teplotu, takže baktérie prežívajú.

Drinky s ľadom
V niektorých lietadlách sa nachádzajú stroje na výrobu ľadu, a môžete trikrát hádať, odkiaľ pochádza voda na jeho výrobu.

Deky a vankúše
Aj za ďalším výskumom stoja reportéri The Wall Street Journal. Tí zistili, že letecké spoločnosti nechávajú deky a obliečky vankúšov čistiť len raz za päť až tridsať dní. Baktérie tak majú dosť času, aby sa v nich rozmnožili.

Sklopný stolík
Sklopné stolíky sa čistia najviac jedenkrát za deň, pričom lietadlo absolvuje počas 24 hodín aj niekoľko letov. Keď si predstavíte, že niektorí ľudia na nich dokážu aj prebaľovať deti, asi vám je jasné, že dotýkať sa ich nie je práve zdraviu prospešné.

Vetrací otvor
Nad každým sedadlom v lietadla sa nachádza vetrací otvor, ktorým na vás môže prúdiť vzduch. Experti tvrdia, že filtre, ktoré sa v týchto otvoroch nachádzajú, zachytia 99,9 percenta baktérií. Dokonca cestujúcim odporúčajú, aby si ich počas letu zapli aspoň na minimálny výkon. Prúd vzduchu potom baktériám a vírusom zabráni, aby sa k človeku dostali.

Záchody
Na plastových povrchoch síce baktérie žijú kratšie, zároveň sa z nich však šíria rýchlejšie. Preto keď idete na toaletu, majte na pamäti, že vecí by ste sa tu mali dotýkať len pomocou papierových vreckoviek.

Vrecká v operadlách
Do vreciek, ktoré sa nachádzajú v operadlách, dávajú cestujúci všeličo, od odpadkov až po použité vreckovky. Kontaktu s nimi by ste sa mali vyhnúť, nakoľko minimálne jedna štúdia dokázala, že baktérie tu dokážu prežívať celé dni.