Hneď za nimi sú prvorodení chlapci. Aspoň tak to vyplynulo z výskumu, ktorý uskutočnili na University of Essex.

Ak rodičia chcú, aby to niekam dosiahli aj ich ďalšie deti, mali by podľa výskumu mať medzi nimi aspoň štvorročný rozdiel. Štatisticky im tak zvýšia šancu na vyššie vzdelanie a lepšiu kariéru.

Teória o úspešných prvorodených nie je ničím novým, popísalo ju už viacero psychológov. Prvorodení zvyknú mať častejšie väčšie ambície, vytrvalo idú za svojim cieľom a sú svedomitejší.

Možno aj preto boli všetci muži, ktorí kedy kráčali po Mesiaci prvorodení alebo jedináčikovia.

Ani tí, ktorí sa narodili ako ďalší v poradí však nemusia zúfať. Výskum nič nehovorí o tom, čí bývajú tí najstarší aj najspokojnejší. 

Najmladším sa rodičia zvyčajne už toľko nevenujú, a to sa môže odraziť aj na ich školských výsledkoch a kariére. Používajú však svoje taktiky ako uspieť, často je to kreativita, komediantstvo, šarm a niekedy až manipulatívnosť. Medzi úspešnými najmladšími sú napríklad Cameron Diaz, Jim Carrey, či Eddie Murphy.

Ak však chcete aby vaši potomkovia získali Nobelovu cenu alebo sa raz stali prezidentmi, môžete to skôr očakávať od prvorodených. Viac ako polovica držiteľov Nobelovej ceny a amerických prezidentov sa narodili práve ako prví v poradí.