Jessica Krugová je profesorkou afroamerickej histórie na Univerzite Georga Washingtona. Jej študenti i kolegovia si ešte pred pár dňami mysleli, že sa narodila v Bronxe do rodiny prisťahovalcov z Karibiku. Ako sa ale ukázalo, profesorka je v skutočnosti židovka z Kansasu.

Krugová svoj pôvod úspešne skrývala celé roky a presný dôvod, prečo sa rozhodla odhaliť najväčšie tajomstvo svojho života, je neznámy. V článku, ktorým všetko objasnila, však uviedla, že jej život obklopovala sieť lží, ktoré už nevedela ďalej udržiavať pri živote.

„Celý svoj dospelý život som strávila pod falošnou identitou. Narodila som sa ako židovka na predmestí v Kansase, ale najprv som predstierala, že mám korene v severnej Afrike, neskôr, že som Afroameričanka, a napokon som zakotvila pri karibskom pôvode. Postavila som svoj život na lži,“ uviedla v článku.

Krugová opísala aj traumatické detstvo a problémy s duševným zdravím, ktoré sa zhoršovali tým viac, čím dlhšie žila v lži. „Psychické poruchy zrejme vysvetľujú, prečo som si osvojila falošnú identitu už v mladosti a až doteraz som ju rozvíjala. Ani tie však nedokážu ospravedlniť moje konanie.“

Svoju afroamerickú identitu podľa vlastných slov využívala v kariérnom i osobnom živote vo svoj prospech.

Skutočný dôvod, prečo odhalila najväčšie tajomstvo svojho života, Krugová neuviedla. Zrejme to však neurobila preto, že ju ťažilo svedomia. Jedna z jej kolegýň sa totiž vyjadrila v tom zmysle, že Krugovú ktosi prekukol a chystal sa všetko prezradiť. Preto vraj profesorka radšej vyšla s pravdou a pokúsila sa zachovať si tvár. Vedenie univerzity ju však už požiadalo o rezignáciu a zrušilo jej prednášky. Ktovie, aký bude jej ďalší osud.