MENU
Menu

Zdravie Prirodzené spôsoby, ktorými eliminujete zápach potu

Čím viac vonku pripeká, tým intenzívnejšie začne pracovať naše telesné chladenie. Pot má množstvo pozitív, ale medzi jeho negatívna patrí zápach. Ak nechcete mať odor zatuchnutých ponožiek, skúste aplikovať pár prirodzených rád na elimináciu telesného zápachu.

Prirodzené spôsoby, ktorými eliminujete zápach potu
Potiť sa musíte
Zabudnite na to, že eliminujete pot. Dokonca ani antiperspiranty a rôzne krémy proti poteniu nie sú vhodné pre zdravie. Pretože ak sa počas horúci teplôt nebudete potiť, omnoho rýchlejšie vaše telo skolabuje. Skrátka ste mu vypli chladenie. Potiť sa je normálne, správne a zdravé. Jediné čo potrebujete, je eliminácia zápachu.

Zistite, či smrdíte: Japonská vychytávka zmeria váš pach

Pite viac vody
Je to absolútny základ, aby už malý fľak potu v podpazuší nezapáchal ako tchor na veľkej potrebe. Áno, čím viac pijete, tým viac sa potíte, ale pot je ľahký, vodnatý, všetky kyseliny, amoniak či močovina sú zriedené. Pot je z 98 percent voda a ďalšie zložky tvoria len dve percentá. No čím je pot koncentrovanejší, tým samozrejme viac vyrazia do popredia pachy, ktorými sa nechceme chváliť.

Ako vonia smrť? Pozor, ak zacítite zvláštny zápach

Buďte v pohode
Žiadny stres. Je to ľahšie si povedať ako dodržať, ale či chcete alebo nie, emócie sa prenášajú do vášho potu. Úplne inak bude pot zapáchať, ak ste stresovaný na porade a keď ste práve vyšli mokrý ako myš z posilňovne, kde ste si dotankovali čisté endorfíny. Zlé emócie produkujú nepríjemný telesný pach. Telo sa takto snaží zbaviť potením negatívnych látok, ktoré si stresom v tele vyrobíte. Ak sa vám nedarí odstrániť napätie, dajte si šálku šalviového čaju. Nielenže vás uvoľní, jej silice aj jemne zapôsobia na pot, aby nebol tak agresívny.

Jedávajte ovocie
Na pot veľmi intenzívne vplýva to, čo zjete. Platí mechanizmus, že čo ide dnu, musí aj von. Problém je, že to čo najviac chutí, na druhej strane najviac zapácha. Ľudia, ktorí jedia údeniny, fajčia, jedia cesnak, vysmážané jedlá, červené mäso, slaninu, zemiakové čipsy a podobne zapáchajú omnoho viac ako vegetariáni či frutariáni.

Telesné pachy, ktoré by ste nemali ignorovať

Nie je potrebné počas leta zmeniť radikálne stravovanie, ale ak budete jesť viac sezónnych potravín ako rajčiny, paprika, množstvo ovocia a občas nimi nahradíte aj smažený rezeň, váš pot nebudete prakticky bežným čuchom zaznamenateľný. Nielenže ovocie a zelenina majú mnoho vody, ale obsahujú aj aromatické látky, ktoré pot pozitívne obohatia. Navyše nezaplavia telo toľkými toxínmi a logicky ich potom telo nemusí vylučovať so zápachom cez póry.

DISKUSIA
6.8. 2018 22:00
Diskusia