MENU
Menu

Zdravie Predsavzali ste si aspoň mesiac bez alkoholu? Poradíme vám, ako to zvládnuť

„Od Nového roka nepijem!" Toto predsavzatie si každoročne si dáva veľa ľudí, ale často zlyhajú a nezvládnu to. Ak chcete vydržať aspoň mesiac bez jedinej kvapky alkoholu, prečítajte si naše tipy, ako to zvládnuť.

Predsavzali ste si aspoň mesiac bez alkoholu? Poradíme vám, ako to zvládnuť
Choďte do toho s priateľmi
Ideálne je, ak sa viacerí priatelia dohodnete, že sa vzdáte alkoholu. Keď v tom budete spolu ako partia, ľahšie sa vám bude predsavzatie dodržiavať. Naďalej chodievajte spolu von iba s malým rozdielom, že piť budete iba nealko.

Sami si skracujete život: Pozrite sa čím

Vyskúšajte iné formy zábavy
Baviť sa dá aj inak, než s pohárikom v ruke. Vyskúšajte aj iné spôsoby trávenia voľného času, napríklad sa pustite do vašich DIY projektov, ktoré už celú večnosť odkladáte. Môžete začať chodiť na nejaké kurzy alebo za peniaze, ktoré by ste inak minuli na alkohol, si môžete dopriať aspoň malý výlet. Ak si naplánujete bohatý a zaujímavý program na voľný čas, zabudnete aj na nejaký alkohol.

Myslíte si, že voda vám pomôže s opicou? Pravda je inde

Myslite na zdravotné benefity
Alkohol má na telo množstvo nepriaznivých účinkov. Ak ich budete mať na pamäti, chuť na pitie vás rýchlo prejde. Zopár z nich vám pripomenieme. Alkohol obsahuje množstvo zbytočných kalórií, preto keď ho prestanete piť, rýchlo sa to pozitívne odrazí na vašej váhe (obzvlášť ak ste zvykli „pod parou" zjesť všetko možné). Keď pôjdete do postele triezvi, môžete sa tešiť na výdatnejší spánok, po ktorom sa prebudíte oddýchnutí a zregenerovaní. A hlavne, vyhnete sa nepríjemnej opici, ráno sa vám bude hneď ľahšie vstávať z postele a budete môcť plnohodnotne fungovať. Vo všeobecnosti budete mať viac energie a budete sa cítiť lepšie.

FOTO: Tieto fit kočky vás donútia dodržať novoročné predsavzatia

Užívajte si to
Neberte svoje predsavzatie ako nejaké trápenie, práve naopak, snažte sa zo svojej triezvosti vyťažiť čo najviac. Ak sa vám náhodou nepodarí vydržať január nasucho, nezúfajte môžete to skúsiť aj vo februári, v marci, atď. A keď sa vám podarí zvládnuť celý mesiac, skúste vydržať aj ďalší a možno zistíte, že alkohol k životu vôbec nepotrebujete.

DISKUSIA
13.1. 2019 13:00
Diskusia