MENU
Menu

Zdravie Prečo aj muži potrebujú pedikúru? Dôvody sú samozrejmé

Po období zimy a chladnej jari sa blíži obdobie, kedy ukážeme naše nohy svetu. Niektorí muži ich majú v tak zlom stave, že sú schopní dať si aj ponožky do sandálov. Nerobte túto chybu a venujte čas jarnej pedikúre.

Prečo aj muži potrebujú pedikúru? Dôvody sú samozrejmé
Pedikúra je súčasťou zdravého životného štýlu
Dojem, aký nadobudnú ženy z vašich nôh, nie je zanedbateľný, ale staráte sa predovšetkým sami o seba. Pedikéri hovoria, že muži majú katastrofálny vzťah k vlastným nohám. Akoby si mysli, že nepotrebujú údržbu, pritom opak je pravdou. Starostlivosť o nohy vás totiž môže upozorniť aj na to, že máte zdravotné problémy. Napríklad žlté nechty môžu znamenať pleseň, bez starostlivosti hrozí aj zarastanie nechtov a bakteriálne infekcie, hrubnutie a praskanie pokožky, či dokonca nevšímavosť môže spôsobiť aj to, že prehliadnete melanóm. Pozornosť nohám treba venovať každý deň pri sprchovaní.

FOTO: 10 jedinečných hodiniek s poriadne mastnou cenovkou

Nohy ako zrkadlo krásy
Ak sa zaujímate o to, ako spraviť dobrý dojem na ženy, tak viete, že sa vždy zamerajú na mužské ruky a nechty. Ak sú dlhé a neupravené, ženu vodiť za ruku nebudete. No a po vyzutí ponožiek sa k rukám pridávajú aj nohy. Poriadne si ich baby obzrú a podľa nich si spravia názor na nositeľa.

Každý muž by mal mať v šatníku tieto veci: Nikdy nevyjdú z módy

Preto pred tým, ako si vyzujete ponožky, je dobré spraviť si s nohami poriadky. A pozor, nie je to len záležitosť letných dní. Žena vás vzhľadom na nohy ohodnotí zakaždým, keď sa vyzujete.

FOTO: Starý sklad za milión? Keď uvidíte, čo skrýva, onemiete

Aspoň raz do mesiaca
Okrem každodennej údržby nôh odporúčajú pedikéri mužom poctivú pedikúru aspoň raz v mesiaci. Nechty na nohách rastú pomalšie ako na rukách, preto aj starostlivosť nemusí byť taká častá. Aspoň raz do mesiaca je však vhodné obrúsiť si stvrdnutú pokožku pemzou, zastrihať si nechty a použiť balzam na nohy. Ono je vždy lepšie mať ich jemné ako nimi partnerku škriabať pri sexe.

Ako na správnu pedikúru
Nemusíte na ňu chodiť do salónu. Každý chlap to zvládne aj doma. Stačí si nohy namočiť do lavóra s teplou vodou a soľou aspoň na desať minút. Následne si odstráňte stvrdnuté kúsky kože. Ostrihajte si nechty, no nie do oblúčika, ale rovno. Ani ich nestrihajte príliš nízko. Mali by byť ukončené spolu s koncom samotného prsta. Zbrúste ostré hrany a dajte si krém na nohy. Mimochodom okrem toho, že sa za svoje nohy už nebudete musieť hanbiť, je to aj skvelý relax napríklad na piatkový večer.

DISKUSIA
19.5. 2019 15:00
Diskusia