MENU
Menu

Zdravie Pre iné sen, pre ňu nočná mora: Žene rastú prsia bez plastiky

Ženy posadnuté plastickými operáciami by za jej diagnózu dali čokoľvek, ona je však vystrašená a nešťastná. 46-ročná Thajčanka totiž trpí neznámou chorobou, ktorá spôsobuje nekontrolovateľný rast prsníkov. Nemôže kvôli tomu pracovať a dokonca ani chodiť.

Pre iné sen, pre ňu nočná mora: Žene rastú prsia bez plastiky
Žena menom Lam Phrai Si Nuan nedávno prezentovala svoj stav v médiách v nádeji, že sa nájde lekár, ktorý by jej pomohol. Pochádza z malej dediny v thajskej provincii Phitsanulok a prsníky jej začali nekontrolovateľne rásť na jeseň 2018. Najprv pomaly, no potom čoraz rýchlejšie. Nabrali nielen objem, ale aj hmotnosť, takže Lam už nemôže chodiť bez bariel.

Diagnóza ako z filmu: Dievčaťu sa každý deň resetuje pamäť

Doktori, u ktorých sa nechala zatiaľ vyšetriť, jej nedokázali pomôcť. Vylúčili síce možnosť, že by išlo o rakovinové nádory, nedokázali však určiť presnú diagnózu ani nastaviť liečbu. S podobnými prípadmi nemali skúsenosti. Pacientka je navyše v zlej finančnej situácii, keďže s obrovskými prsníkmi nemôže pracovať, a tak sa musí spoliehať na pomoc susedov.

Väzenie bez odsúdenia: Žena už 13 rokov žije v presklenej klietke

Reportérom povedala, že rast prsníkov si začal všímať už v roku 2016, no bol veľmi pomalý. Zrýchlil sa až koncom roka 2018. Zrýchlený rast najprv nastal na ľavej strane, no pravý prsník sa na ten ľavý postupne dotiahol. Dnes sú oba približne rovnako veľkým bremenom. Lam musí okolo krku nosiť kus látky, ktorým si podopiera prsníky, aby sa vyhla veľkej bolesti. Nákup podprsenky v obchode je pre ňu vylúčený nielen z finančných dôvodov.

Rekordér v pití vody: 20 litrov denne, inak umrie!

Váha poprsia jej mimoriadne zaťažuje chrbticu a žena trpí silnými bolesťami krku, ramien a krížov. A naďalej si nevie vysvetliť, prečo prsia neprestávajú rásť. Jeden lekár jej povedal, že ich síce môže chirurgicky odstrániť, najprv však potrebuje vedieť, čo tento rast spôsobuje. Lam sa má v júli podrobiť vyšetreniu, lenže naň nemá peniaze. Nie je schopná chodiť do práce a jej manžel sa už týždne zotavuje z autonehody.

V médiách vystúpila práve preto, aby sa pokúsila vyzbierať peniaze potrebné na vyšetrenie. Zatiaľ sa jej darí, no dostatočné množstvo financií bude len prvým krokom v dlhodobom procese stanovenia diagnózy.

Autor: Liam
Foto: Youtube

DISKUSIA
23.6. 2019 15:00
Diskusia