MENU
Menu

Zdravie Pozor: Nenápadné znaky, že vás zabíja to, čo jete

Jedlo predstavuje zdroj energie a života, ale za istých okolností je aj magnetom predčasnej smrti. Ak ho nesprávne nakombinujete, alebo si z niektorou zo zložiek vaše telo nerozumie, máte vážnejší problém ako len vetry. Z dlhodobého hľadiska vám nesprávne zvolené jedlo môže ubrať pekných pár rokov života.

Pozor: Nenápadné znaky, že vás zabíja to, čo jete

Intolerancia

Objaviť na môže na lepok, mlieko, živočíšnu bielkovinu, orechy, na čokoľvek. Problém je, že na rozdiel od alergie sa intolerancia neprejavuje hneď a nie špecificky, ale máte napríklad pravidelne bolesti hlavy, kašeľ, nadúvanie či zlé trávenie po niektorom jedle aj o pár dní. V takomto prípade sa vám cez črevo dostávajú do tela toxíny. A tie v krvi nemajú čo robiť. A preto ak máte intoleranciu, nezahrávajte sa s jedlami, ktoré vám robia zle. Môžete skončiť s naozaj nepríjemnými následkami vrátane rakoviny.

Budúcnosť je tu: Jedlo sa vyrába len z elektriny, vody a vzduchu

Neviete prestať jesť cukor
Cukor je skutočne jed. Ak sa neviete zbaviť chuti na sladké, ohrozujete si život. Sladkosti prispievajú k predčasnému úmrtiu. Sladké nápoje a sladkosti konzumované na dennej báze zvyšujú riziko predčasnej smrti o 31 percent.

FOTO: Zákerné triky, ktorými z vás reštaurácie vyťahujú viac peňazí

Pocit nafúknutia
Máte často pocit nafúknutého brucha? Ak nejde o náhodný jav spôsobený napríklad konzumáciou strukovín, je pravdepodobné, že vaša strava je bohatá na sodík a príliš nízka na draslík. Zrejme konzumujete málo ovocia a zeleniny. To vedie k problémom s tlakom, srdcom a cievami. Začiatky sa prejavujú pocitom nafúknutia. Na tento pocit sa na Slovensku sťažuje množstvo ľudí a nie je náhoda, že na Slovensku sú srdcovocievne ochorenia najčastejšou príčinou predčasných úmrtí.

FOTO: Miniatúrne svety z dezertov: Z kuchára sa stal umelec

Nemáte ráno hlad
Veľmi zlý signál pre vaše zdravie. Ak nemáte ráno hlad, je to pravdepodobne porucha metabolizmu. Spôsobiť ju môže jedlo neskoro v noci tak isto ako nepravidelná strava. To znamená, že ak celý deň nič nejete a večer do seba natlačíte polovicu chladničky. V takomto prípade je jedno, čo jete, stravujete sa zle. To môže mať za následok vznik skrytých zápalov v tele, čo je extrémne nebezpečné pre život.

Máte tmavý moč
Očividný znak, že málo pijete. A to znamená, že si to odnášajú vaše obličky a toxíny, ktoré by mali odfiltrovať z tela, vám ostávajú kolovať v žilách. Dva litre čistej vody denne je minimum. Ak športujete, pite viac. Avšak nie nárazovo, ale priebežne. Tmavý moč je signálom, že vaše telo nie je poriadku.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
2.9. 2019 15:00
Diskusia