Voda, ktorá chráni srdce

Je sladký a chutný, ale pritom až 92 percent jeho hmotnosti tvorí voda. Melón však nezaženie len smäd, ale môže byť ochrancom kardiovaskulárneho zdravia. Štúdia ukázala, že denná konzumácia vodného melónu môže pomôcť pri redukcii telesnej hmotnosti, indexu telesnej hmotnosti, pomeru pása a bokov a ustálenie krvného tlaku. Samé dobré správy pre každého, kto túži ostať zdravý a šik.

Super antioxidant

Vodný melón má silné antioxidačné vlastnosti. Je totiž cenným zdrojom fytochemikálií s vysokými nutričnými vlastnosťami. Vodný melón možno považovať za výbornú funkčnú potravinu vďaka bohatému obsahu lykopénu, vitamínu A a vitamínu C. Dokonca sa ukazuje, že melón má aj protirakovinové vlastnosti. Červené farbivo vodného melónu je výsledok obsahu karotenoidov, ako je lykopén a beta-karotén. No a práve lykopén môže brzdiť rozvoj rakoviny vďaka ochrane našej DNA.

Nejde len o sladké zlato

Z výpočtu kladných vlastností, ku ktorým ak si pridáme znamenitú chuť a vynikajúce osvieženie, môže vyjsť červený melón ako víťaz pre optimálne stravovacie návyky. Avšak pozor, aj tu je potrebné zachovať istú mieru triezvosti. Konzumácia melónu v nadmernom množstve môže viesť k zásadnému črevnému nepohodliu. Vodný melón je ovocie, ktoré keď sa konzumuje vo veľkej miere, môžu sa prejaviť nadúvanie, zápcha, ťažoba a bolesť v žalúdku. Preto ak zvažujete čo si dať pred rande, tak práve vodný melón škrtnite zo zoznamu ako prvý. Nehovoriac o tom, že po jeho konzumácii by ste chodili na toaletu častejšie ako po desiatom pive.

Diabetici pozor

Problémy môže vodný melón urobiť aj diabetikom. Hoci obsahuje 92 percent vody, stále má dosť fruktózy, by zamával hladinou cukru v krvi. Preto aj k melónu, ktorý síce nie je v pravom zmysle slova ovocím, ale zeleninou, treba pristupovať s rešpektom.