Vedie k obezite

Počúvaním hudby ešte nikto nepribral, ale prostredníctvom obľúbených interpretov sa k nám dostávajú aj nie celkom zdravé produkty. Štúdie zistili, že potravinárske a nápojové spoločnosti utrácajú zhruba dve miliardy dolárov ročne na reklamy, ktoré sú konkrétne zamerané na mládež. A to aj prostredníctvom umiestňovania svojich produktov do klipov alebo priamo plateným promo, či kúpením si hviezd do reklamy. Rovnako aj mnohé skladby sú spojené s konkrétnym druhom nápoja. Výsledkom je, že po ňom siahneme častejšie. A to by sme robiť nemali. Následok je nárast obezity a s ňou spojených diagnóz. A to už v mladom veku.

S hudbou k depresii

Obľúbená a hlavne dynamická hudba nás dokáže dokonale nabiť a nabudiť. Na druhej strane hudobného spektra sú však depresívne skladby, ktoré dokážu doslova vyvolať nepríjemné stavy vedomia až úzkosť. Štúdia z roku 2015 prišla k záveru, že neustále počúvanie smutnej hudby môže mať skutočne negatívny vplyv na duševné zdravie. Preto pozor, čo počúvate. hudba má na psychiku značný vplyv. Od nakopnutia, cez upokojenie až po uvrhnutie človeka do depresie.

Hudba za volantom je nebezpečná ako alkohol

Už pri hlasitosti hudby na úrovni 95 decibelov sa reakčný čas vodiča znižuje o 20 percent. Hlasná hudba má teda na našu psychiku negatívny vplyv a bráni nám sústrediť sa na cestu a vyhodnocovať riziká. Ďalšia štúdia ukázala,  že počúvanie obľúbenej hudby v aute u 98 percent vodičov pri testovacích jazdách spôsobovalo chyby pri riadení vozidla. To znamená, že sa sústredia viac na hudbu ako na to, čo majú robiť s rukami, nohami a ako vyhodnotiť situáciu na ceste. Preto pozor na to, čo a ako hlasno počúvate.

Pesničky o starobe vás pochovajú skôr

Znie to neuveriteľne, ale ak počúvate hudbu s tematikou starnutia, je vysoká pravdepodobnosť, že umriete skôr, ako by ste predpokladali. Vedci z Anglia Ruskin University v anglickom Cambridgi analyzovali 76 piesní, ktoré sa odvolávajú na tému starnutia. Samozrejme sa zistilo, že priemerné nálady vyjadrené k téme sú ohromne negatívne a spájajú starnutie s takými konceptmi ako sú krehkosť, závislosť, osamelosť a smrť. Dospeli k záveru, že počúvaním tejto hudby môžete absorbovať negativitu a pocit úzkosti. To môže negatívne ovplyvniť vaše zdravie. Ešte šťastie, že väčšina skladieb v našich končinách je zahraničných a textom mnohí ľudia nerozumejú. Vďaka tomu si vlastne dlhšie požijeme.