Budete vyzerať lepšie
Ani chôdza ani cyklistika nespália toľko kalórií, ako práve beh. už 30 minút behu spáli u priemerného muža asi 450 kalórií. To nie je všetko. Po behu telo spaľuje intenzívnejšie aj keď už len relaxujete. Beh vám vyrysuje telo, spáli tuk, posilní nohy, stred tela a áno, beh je pre mnohých mužov aj nástrojom, ako dokázali z pivného svalu vytesať tehličky.

Vaše telo bude fungovať lepšie
Od svalov, ktoré si spevníte až po vnútorné orgány, endokrinné žľazy, produkciu hormónov. beh je jednoducho ten typ športu, ktorý oddeľuje bežných mužov od úspešných. Pretože pri behu si naše telo spomenie na skutočné postavenie lovca plného testosterónu a životnej energie. Lepšie fungujúce telo zasa predlžuje život. British Journal of Sports Medicine v roku 2019 predstavil závery výskumu, ktorý potvrdil,  že beh znížil riziko predčasnej smrti o 27 percent, vrátane 23 percent nižšieho rizika úmrtia na rakovinu.

V posteli vydržíte dlhšie
Beh je motorom vašej kardiovaskulárnej kondície. A tá je zasa základom pevnej erekcie. Čím viac kilometrov prebehnete, tým viac toho odskáčete aj v posteli. A hrdiť výkonmi so ženami sa budete aj v dobe, keď rovesníci už budú čakať pred lekárňou na modrú tabletku. Veď aj štúdia  z roku 2014, publikovaná v časopise Journal of American College of Cardiologie zistila, že bežní bežci mali o 45 percent nižšie riziko úmrtia na srdcové príčiny. Zdravé srdce a cievy znamená dlhší život aj erekciu.

Zbalíte viac žien
Beh je aktivita, ktorá spája mužov so ženami a naopak. Nielenže si často môžete vychutnať pekné pohľady na telá sympatických bežkýň. Už len stretnúť bežkyňu kdesi na dráhe, či v meste, je dôvod na pozdrav, prípadne pár spoločných slov, ak idete spoločnou trasou. V iných súvislostiach, by ste takéto sympaťáčky neoslovili a oni by vám neopätovali úsmev. To všetko môže byť len začiatok. pretože z pekného behu môže vyrásť aj pekný vzťah.

Budete zaujímavejší
Beh preukázateľne znižuje riziko, že sa u vás rozvinie zlá nálada a depresia. Stanete sa omnoho optimistickejší. No a pre ženy zaujímavý. Ak ju nezavoláte na zbierku motýľov, ale zbierku medailí z pretekov, tak pôjde do kolien. Prečo? Ženy milujú mužov, s víziou, snami, ale nielen tých, čo majú prázdne slová, ale aj výsledky. Budete skrátka takým malým hrdinom, a tých ženy môžu.