MENU
Menu

Zdravie Parádne fakty z psychológie: Poznajte ich a pomôžu vám v každodennom živote

Každý jeden deň je plný situácií, ktoré by sme mohli zvládnuť lepšie, ak by sme mali presný návod. Ten nám však do ruky nikto nedá, no malé pomôcky áno.

Parádne fakty z psychológie: Poznajte ich a pomôžu vám v každodennom živote
Stačí sa trošku pohrabať v zisteniach psychológov. Výskumov sa robí také množstvo, až je to možno zbytočné, no niektoré výsledky naozaj stoja za to. Čo vám môže pomôcť v každodennom živote?

Pesnička v hlave
Kto by nepoznal otravnosť v podobe dokola hrajúcej pesničky v hlave? Dostanete ju von trikom, že si ju celú zaspievate - od začiatku až do úplného konca. Psychológovia vysvetľujú, že tým mozgu "pretrhneme niť" a posunieme ho ďalej.

Ktoré dievča sa vám páči najviac? Môže vypovedať o vašej osobnosti

Písanie
Keď na vás zaútočí zlá nálada, hnev alebo depresia, skúste si spomenúť na toto. Vraj najefektívnejším spôsobom, ako sa cítiť lepšie, je napísať svoje pocity na papier. Je to omnoho lacnejšie ako alkohol, čokoláda či nákupy, takže sa určite oplatí skúsiť.

Farby
Sila farieb má svoju moc a je to aj dokázané. Napríklad modrá je najlepšia na povzbudenie produktivity a ak pridáte oranžovú, dáte myseľ aj emócie do rovnováhy. Ide vraj o ideálne sfarbenie pracovného prostredia.

Identifikovali štyri typy pováh pod vplyvom alkoholu. Ktorú máte vy?

(Ne)Spánok
Boj s únavou je každodennou starosťou mnohých z nás. Psychológovia však odporúčajú obyčajné placebo. Treba samého seba presvedčiť, že ste sa naozaj dobre vyspali a budete sa cítiť lepšie, dokonca energickejšie a aktívnejšie. Aj bez podporných látok.

Plán A
Ak niečo plánujete, skúste pomyslieť na to, že chystať aj plán B nemusí byť tým najlepším nápadom. Prečo? Lebo podľa prieskumov je v tom prípade plán A odsúdený na neúspech. Potvrdzujú to výsledky viacerých výskumov.

Začiatky a konce
V každodennom živote môže pomôcť aj zistenie, že ľudia si najviac pamätajú začiatky a konce. Platí to na zoznamy, vysvetľovanie, ale napríklad aj pri prezentáciách. Ak nejakú chystáte, vymakajte stred, ale úvod a záver musia byť presne tým, čo chcete ľuďom povedať.

Detská psychopatka: Kvôli týraniu chcelo dievča zabiť malého brata

Negatíva
Vedeli ste, že jednu negatívnu vec nám v hlave dokáže vyvážiť päť pozitívnych? Ak vás teda trápi nepekné slovo od šéfa, sústreďte sa cez deň na komplimenty, pochvaly či iné pozitívne gestá, ktorých sa vám dostane. "Nazbierajte" si ich a o chvíľu budete cítiť lepšie. Pripomíname, že to môže pomôcť aj pri udobrovaní si partnerky. Jednu hádku vyváži päť romantických gest.

Sebavedomie
Už ste to iste počuli, ale opakovanie je matkou múdrosti. Sebavedomie je absolútnym kľúčom k úspechu - či už vo vzťahu alebo v práci. Vzhľad je až druhoradý, pokiaľ človek vie oceniť sám seba a nespochybňovať sa. Myslite na to pri peknej babe aj pri pohovore či v práci. Psychológovia potvrdzujú, že so sebavedomým prístupom to v živote ide lepšie.

DISKUSIA
18.11. 2019 20:00
Diskusia