MENU
Menu

Zdravie Ovplyvní obriezka život? Spoznajte fakty o chýbajúcom kúsku kože

Niekto podstúpi obriezku z náboženských dôvodov, iný zo zdravotných. Málokto však pre zlepšenie sexuálneho života. Ako to teda v skutočnosti je, oplatí sa chodiť so žaluďom naostro, alebo radšej nie?

Ovplyvní obriezka život? Spoznajte fakty o chýbajúcom kúsku kože
Predkožka nie je zbytočnosť
Sú veci v ľudskom tele, bez ktorých žiť zvládneme bez najmenších problémov. Slepé črevo, nosné či krčné mandle, niekomu citeľne nechýba ani žlčník. A na tomto zozname je aj predkožka. Napriek tomu lekári hovoria, že žiť bez súčastí tela sa dá, ale príroda nám ich nestvorila len preto, aby v našom tele vyplnila medzeru.

Obriezky sú americká hlúposť... a poriadne nebezpečná!

Výskum jedného chalana
Keď mal Adam Zeldis šestnásť rokov a začal venovať pozornosť svojmu penisu, pochopil, že mu niečo chýba. Bol obrezaný ako malé dieťa a keď dospel, začal robiť skúmania v súvislosti s tým, ako mu obriezka zmenila sexuálny život. Veď ako tvrdí, ak je niekto obrezaný, nikdy nezažije sex tak, ako to príroda vlastne zamýšľala.

Mýty a fakty o OBRIEZKE

Menej radosti pri sexe?
Je tu otázka, ako vplýva obriezka na sexuálny život. A hlavne potešenie. Adam Zeldis sa stal hlavným odporcom obriezky chlapcov. Pritom doktor Alex Shteynshlyuger, riaditeľ urológie v New Yorku tvrdí, že obriezka samotná nemá u dospelých mužov vplyv na sexualitu a na potešenie. No pravdou je, že ak ste niekedy skúsili svoj žaluď uložiť do trenírok bez predkožky, tak viete, že to nie je najpríjemnejší pocit. Takže nervové zakončenia musia mierne otupiť.

Ženy si vás budú pochvaľovať viac
Jasné, že vám baba nedá kopačky, ak máte obrezaný penis, ale Adam Zeldis tvrdí, tak ako mnohé iné ženy, že predkožka zrolovaná pri koreni žaluďa dokáže viac dráždiť a stimulovať klitoris. V kombinácii so žaluďom, ktorý nemusel otupieť dlhodobou absenciou predkožky to sľubuje výnimočné zážitky.

Najdrastickejšie skúšky dospelosti

Môže chrániť, ale aj nemusí
Zástancovia obriezky tvrdia, že vďaka chýbajúcemu kúsku predkožky bude penis hygienickejší. Ale je to sporné, pretože ak sa umývate, tak ani predkožka nie je problém. Dokonca sa hovorilo, že obrezaní muži majú o 60 percent menšiu pravdepodobnosť nákazy vírusom HIV, no ukázalo sa to ako blud. Aj preto sa dnes niektorí lekári zdráhajú robiť obriezku bez dôvodu. „Od roku 1994 som neurobil obriezku," hovorí Steven Dorfman, pediater kliniky Kaiser Permanente v San Franciscu. "Je to krutá, nepotrebná a neštandardná prax, ktorá patrí do historických kníh, nie do nemocníc a kliník," dodáva. Veď prečo aj riskovať, že tak pripravíte niekoho o pocity, ktoré mu dokáže ochrániť len predkožka?

DISKUSIA
1.7. 2018 15:00
Diskusia