MENU
Menu

Zdravie Otestujte sa: 10 znamení, že ste inteligentnejší ako ostatní

Takmer každý deň možno naraziť na človeka, ktorý si myslí, že je múdrejší než všetci ostatní. Zväčša však ide len o otravnú "vlastnosť" a nie reálny fakt, pretože skutočne múdri ľudia sa prejavujú inak.

Otestujte sa: 10 znamení, že ste inteligentnejší ako ostatní
Nepotrebujú nahlas vykrikovať ani na svoju múdrosť upozorňovať, dokonca o sebe, resp. svojom intelekte pochybujú. Už to, že človek dokáže uznať svoje limity, je znakom o čosi vyššej inteligencie, než je priemer, ale sú tu aj ďalšie signály.

Samomluva
Pre niekoho znak šialenstva, pre vedcov znak inteligencie. Štúdie ukazujú, že ak človek sám k sebe hovorí nahlas, cibrí si tým sebakontrolu. A práve tá je jedným z dôležitých prvkov inteligencie.

Trojročná má IQ 171, je múdrejšia ako vy

Povaha
Inteligencia sa môže odrážať aj v povahe človeka. Výskumy ukazujú, že tí tichší bývajú múdrejší, hoci sa k tomu nehlásia. Ako je to s vami - ste na párty stredobodom pozornosti, či radšej sledujete ostatných? Ak ide o druhý prípad, môže byť vaša hlava skrytým pokladom.

Adaptácia
Ukázalo sa, že s reakciou na zmeny u človeka súvisí aj jeho IQ. Kto sa ľahšie adaptuje, ten je zväčša zo skupiny tých inteligentnejších.

Chodiaci Google: Chlapec má IQ 130 a neskutočnú pamäť

Fajčenie
Vedci z Izraela sa pomerne dôkladne pozreli na rozdiely v IQ medzi fajčiarmi a nefajčiarmi. Respondentov mali 20-tisíc, a to mužov vo veku 18 až 21 rokov. Kým fajčiari mali priemerné IQ 94, tí, čo cigaretám neholdujú, až 101. Celkom rozdiel.

Alkohol
Napriek upozorneniam, že alkohol zabíja mozgové bunky, sa ukázala zaujímavá vec. Štúdie medzi Britmi aj Američanmi prekvapili tým, že ľudia s najlepšími výsledkami inteligencie, boli tými, čo v mladosti najviac pili.

Dokonalosť
Inteligentní ľudia sa väčšinou usilujú o dokonalosť, takže stále napredujú. Možno to aplikovať na prácu, koníčky, ale aj obyčajné krájanie zeleniny do polievky. Snaha o perfektný rez sa bude kúsok po kúsku blížiť k dokonalému výsledku. Ste taký aj vy?

Rekordéri v inteligencii: Ľudia s najvyšším IQ, akí kedy žili

Spánok
Podľa prieskumu madridskej univerzity sa na inteligencii podpisuje aj to, kedy sa človek ukladá do postele. Tzv. noční vtáci majú štatisticky lepšie analytické a koncepčné schopnosti myslenia.

Úzkosti
Je to paradoxom, ale inteligentnejší ľudia častejšie podliehajú depresiám, resp. stavom smútku a nešťastia. Plynie to z toho, že si viac uvedomujú stavy okolo seba, ich súvislosti a tiež možné dopady. Už výskum medzi školákmi ukázal, že tí, ktorí mali väčšie sklony strachovať sa o veci okolo seba, mali rozvinutejšie komunikačné schopnosti.

SMS-ky
V svetovo uznávaných novinách Times vyšiel zaujímavý článok o smskovaní a jeho dopade na našu inteligenciu. Ako autori tvrdia, príliš časté ťukanie správ do mobilu znižuje IQ, a to dokonca na úrovni užívania marihuany. Vyzerá to teda tak, že kto menej smskuje, ten je inteligentnejší.

Sebahodnotenie
Takže ako by ste sami seba opísali - je vaša inteligencia vyššie ako priemer? Aj odpoveď na túto otázku je kľúčom. Je dokázané, že menej kvalifikovaní ľudia sa nadceňujú, odborníci presne naopak. Pochybujú o sebe, a to je ďalšia cesta k zlepšovaniu sa.

DISKUSIA
5.11. 2019 20:00
Diskusia