MENU
Menu

Zdravie Ohavné pokusy Jednotky 731: v krutosti sa vyrovnala Mengelemu

Udalosti druhej svetovej vojny neukázali ľudstvo v najlepšom svetle. A hoci holokaust označujeme za najhorší a najextrémnejší prejav vojny, skutky japonskej Jednotky 731 sa vyrovnajú aj hrôzam v Osvienčime. Počas svojej existencie od roku 1936 do 1945 jednotka vykonala na ľuďoch množstvo hrozných experimentov.

Ohavné pokusy Jednotky 731: v krutosti sa vyrovnala Mengelemu
Amputácie
Lekári a výskumníci Jednotky 731 namiesto vojakov využívali na experimenty vojnových zajatcov, čínskych a ruských civilov. Jeden z experimentov napríklad zahŕňal amputácie končatín, aby mohli študovať účinky straty krvi.

Šokujúce experimenty nacistov: toto robili s väzňami

Väzňom amputovali končatiny a prišili ich na opačnú stranu tela. Inokedy im zmrazili a amputovali všetky končatiny. Všetky „operácie" vykonávali bez anestetík kvôli obavám z ich negatívneho vplyvu na výsledok experimentov.

Vivisekcie
Jedným z najčastejších brutálnych experimentov bola vivisekcia, ktorú vykonávali na živých ľuďoch bez anestézie. Účelom vivisekcií malo byť získanie zručnosti v operovaní. Po „operácii" obeť zabili a spálili alebo hodili do jamy. Vivisekcie slúžili na pozorovanie interných účinkov ochorenia a boli súčasťou mnohých surových pokusov, napríklad odstránenia žalúdka a prepojenia pažeráka s črevami.

Smrtiace injekcie
Jednotka 731 experimentovala s bakteriálnymi chorobami ako mor, cholera, antrax, týfus a tuberkulóza. Baktérie použili na infikovanie rôznych predmetov a výsledné infekcie študovali. V dôsledku experimentov rapídne stúpala úmrtnosť, pretože mnoho väzňov žilo v spoločných celách. Japonci študovali aj účinky aplikovania zvieracej krvi ľuďom, vstrekovania vzduchových bublín a morskej vody do žíl.

Ohavné pokusy Jednotky 731: v krutosti sa vyrovnala Mengelemu
Pohlavné choroby
Pred zverstvami Jednotky 731 neunikli ani deti v matkinom lone. Vedci skúmali, aký vplyv má syfilis na zdravie dieťaťa a ako môže poškodiť reprodukčný systém matky. Kým tuberkulózu a kiahne lekári aplikovali injekčne, syfilis a kvapavka si vyžadovali iný spôsob infikovania. K prenosu muselo dôjsť pri kontakte s infikovanou osobou. Muža a ženu donútili pod hrozbou smrti k pohlavnému styku a infikované telá neskôr podrobili vivisekcii, aby mohli pozorovať zmeny, ktoré choroba spôsobila.

Omrzliny

Jeden z najdesivejších experimentov súvisí s extrémnymi teplotami. Ľudí vystavovali nielen vysokým teplotám, ale najmä extrémnemu chladu. Testované osoby vyvliekli na mráz a na končatiny im liali studenú vodu, kým nezamrzli. Niekedy končatiny následne rozmrazili, aby mohli študovať postupujúcu gangrénu. A chcete vedieť ako vedci testovali, že už je končatina zmrznutá? Podľa svedectva jedného dôstojníka po nich pobúchali palicou a musela vydávať ten správny zvuk.

Sexuálne násilie
Znásilnenia a sexuálne napadnutia žien boli na dennom poriadku. Rovnako ako masové znásilňovanie a sexuálne otroctvo. Hoci japonskí vojaci a výskumníci ich páchali pre vlastné potešenie, niekedy ich odôvodňovali ako pokusy skúmania pohlavných chorôb.

Špeciálne experimenty
Hoci Jednotka 731 vykonávala veľa testov v teréne, na špeciálne experimenty im slúžil komplex s rozlohou šesť kilometrov štvorcových. Napríklad používali centrifúgu, aby zistili, koľko sily treba na usmrtenie človeka. Vo vysokotlakovej komore sledovali ako obetiam vyliezajú oči z jamôk. Výskumníci vykonávali nútené potraty a sterilizácie, pacientov liečili smrteľnými dávkami X-lúčov. Počas jedného experimentu pozorovali silu vrodeného puta medzi matkou a deťmi. Ruskú matku a dieťa zavreli do sklenenej komory, do ktorej pustili jedovatý plyn. Matka sa zúfalo snažila dieťa zachrániť, no nakoniec plynu podľahli obaja.

Testovanie zbraní
Ľudské subjekty často využívali na testovanie zbraní. Obete previezli na experimentálne bojové pole a priviazali k dreveným stĺpom. Potom ich vystavili účinkom bômb, používali ich ako cvičné terče, hádzali do nich granáty, alebo ich spálili plameňometmi.

Autor: Radomír

DISKUSIA
21.3. 2017 6:15
Diskusia