Našlo sa však pár ľudí, ktorí to riskli a skúsili vyraziť do sveta bez prekrytia dýchacích ciest. Dnes by si to už dvakrát rozmysleli.

Inzultovaná vozíkom

Keď sa v júli v Utahu zaviedlo nosenie rúška s výnimkou pre ľudí, ktorí mali zdravotné problémy s ich nosením, bolo riziko si ísť nakúpiť. Doplatila na to žena, ktorá mala od lekára potvrdenie výnimky. No kým ho stačila ukázať, vozíkom ju inzultoval muž len pre podozrenie, že ho žena bez rúška ohrozuje koronavírusom. Muža odviedla polícia s obvinením z úmyselného napadnutia.

Horúcou kávou do tváre

Predstavte si, že sedíte v reštaurácii, a zrazu vás začne atakovať žena za nenosenie rúška. Nakoniec skončí výmena názorov tým, že chytí vašu kávu a vyleje vám ju do tváre. Tento incident sa nakoniec skončil potýčkou, ktorú museli rozriešiť policajti. Nakoniec sa útočníčka musela ospravedlniť, keďže zákon v tom čase umožňoval konzumáciu pitia, jedla aj sedenie v reštaurácii bez rúška. Aj tak vyzerá Kalifornia.

Zbitý policajtmi

Charles Redell Moody si v Severnej Karolíne zašiel nakúpiť na trh a to bez rúška. Okamžite na neho bola zavolaná polícia, ktorá pri zatýkaní údajne nepostupovala podľa pravidiel. Na Charlesa však stihli zaútočiť aj ostatní kupujúci a problém bol na svete. Oni vrátane polície boli belosi, zatiaľ, čo muž bez rúška mal tmavú pleť. Rasový problém bol na svete.

Útok slzným plynom

Muž si jedného dňa zašiel do reštaurácie na obľúbené jedlo. Avšak nemal masku. Čašníci na neho zavolali políciu ako na nebezpečného zločinca. Podobne vyzeral aj zásah polície. Škrtenie, ťahanie, muž nakoniec skončil dobitý na zemi a s dávkou slzného plynu v očiach. To zabudnuté rúško si určite do smrti zapamätá.

Smrť za rúško
Najhoršie dopadol Giovanni Lopez z Mexika, ktorý sa vybral 4. júla na prechádzku bez prerytia tváre. Bol zatknutý a atakovaný políciou. Nakoľko sa bránil, polícia na jeho zatknutie použila silu aj zbrane. Keď ho žena navštívila v nemocnici, už jej len povedali, že skonal. Príčinou smrti bolo zranenie tupým predmetom do hlavy. Ak by mal v ten deň rúško na tvári, ešte si mohol užívať s manželkou.