Nikdy nebol športový typ

Telesná výchova bola pre neho najhorší predmet a nenávidel pohyb. No ako tak s touto životnou filozofiou prechádzal životom, veľmi rýchlo zistil, že dôsledky nie sú práve najlepšie. Zlomovým bodom bol u neho rozpad vzťahu. Samozrejme, že mu bývalka nepovedala, že to je kvôli pupku, ktorý prerástol všetky jeho ostatné časti tela, ale problém nájsť si novú priateľku ho inšpiroval k zmene životného štýlu. Výsledkom bola strata 50 kilogramov a telo, ktoré chce mať ak nie vo vzťahu, tak aspoň v posteli minimálne každá druhá.

Začal dvíhať ťažké váhy

Jeho telo bolo samotné ťažkou váhou a tak začal proti tomu bojovať rovnako ťažkými závažiami. Žiadne výhovorky, ale trikrát do týždňa chodil na železo do fitka.  Potom sa Hernandez zameral na svoju stravu, vylúčil nezdravé a drahšie jedlá v prospech plnohodnotných potravín, ktoré mu pomohli splniť jeho tréningové ciele a zároveň aj ušetriť peniaze každý mesiac. Pretože veľké objemy stravy znamenali aj zásadné objemy, ktoré mu vyťahovali z peňaženky.

Vyprážané musí preč 

"Použil som zdravý rozum. Vyprážané jedlá museli preč. Ak som chcel nabrať svalovú hmotu, musel som zvýšiť príjem bielkovín a vybrať si viac plnohodnotných potravín a rozhodne sa držať ďalej od fastfoodových jedál," hovorí. Chuť na sladké potláčal proteínmi s čokoládovou príchuťou. A váha smerovala prudko nadol. Kreatívne sa začal venovať aj používaniu proteínových práškov, ktoré mu pomohli vyrovnať sa s chuťou na sladšie jedlá.

Rutina je základ

Pri budovaní svalov a chudnutí je zásadné, že ak dodržíte vhodný postup a budete sa mu venovať dostatočne dlho, vaše telo sa zmení.  Hernandez si vytvoril prísnu sedemdňovú rutinu, ktorú dodržiaval počas celého týždňa. Správne jedlo, tréningy kombinované s kardiom. Striedal rôzne cvičebné plány na budovanie svalov z časopisov.

Táto štruktúrovaná rutina v posilňovni zmiešaná s prísnou diétou plnohodnotných potravín a jedál bohatých na bielkoviny mu pomohla schudnúť v priemere 12 kíl za mesiac. A potom sa už nezastavil. Keď schudol 50 kilogramov, bol z neho iný človek. Z tučka svalovec a už len udržať. Okrem pekných svalov má už dnes aj nový vzťah.