MENU
Menu
maria

Zdravie Novodobé panny Márie? Ženy, ktoré otehotneli, ale "nestratili" nevinnosť

V prírode je množenie bez partnera úplne bežné. Napríklad také vírusy to pokojne dokážu. U ľudí sa to považuje za zázrak. Pripravte si tlačiarne, je možné, že do pár rokov budete tlačiť sväté obrázky nových svätíc. Dokázali otehotnieť a pritom ostať pannami. Mária z Biblie, zdá sa, nebola jediná.

Pol percenta amerických žien
Štatistika ukazuje, že v USA jedna z 200 žien tvrdí, že otehotnela bez sexu. Vychádza to zo štúdie na vzorke 7870 žien. Pritom nejde o umelé oplodnenie. Avšak v rámci zistení odhalili, že uvedené ženy mali niekoľko spoločných vlastností. Rodičia s nimi nikdy nehovorili o sexe, o antikoncepcii a vlastne prvý, s kým sa k téme dostali, bol ich frajer. Ten ich zrejme úspešne dokázal presvedčiť, že spolu sex nemali.

Číňanka s dobrou výchovou
V roku 2019 v čínskom Guiyangu porodila žena, ktorá nikdy nemala priateľa. Mladá žena prišla do nemocnice s bolesťami brucha, no vylúčila tehotenstvo, pretože partnera údajne vôbec nemala. Avšak nakoniec sa jej narodilo zdravé dieťatko. Porodila cisárskym rezom a lekári sa rozhodli preskúmať jej panenskú blanu. Výsledky sa však už nezverejnili a je viac ako možné, že žena sa len snažila byť pred rodinou cudnejšou, ako bola.

Počatie z fantázie
V roku 1637 Madeleine D'Auvermont porodila zdravého chlapca. Čo bolo trochu nepríjemné, pretože jej manžel bol štyri roky mimo domova. To samozrejme medzi šľachtou v 17. storočí vzbudilo pobúrenie. Avšak Madeleine sa pri súde, ktorý ju obvinil z cudzoložstva, bránila tvrdením, že na nikoho iného ako na manžela, nikdy nepomyslela. Čo však priznala boli búrlivé milostné sny s ním. Tvrdila preto, že dieťa bolo počaté z fantázie. Aj privolaní lekári dali Madeleine za pravdu. Možno aj ich podplatila svojim telom. Príbeh končí šťastne. Jej syn bol oficiálne vyhlásený za dediča a manžel uznaný otcom.

Rehoľná sestrička
V roku 2015 otehotnela talianska mníška, ktorá žila dva roky v uzatvorenom kláštore v meste v San Severino. Začala však jedného dňa rodiť, hoci nikto si nevedel vysvetliť, ako mohla otehotnieť. Narodil sa jej zdravý chlapec menom František, na počesť súčasného pápeža. Zatiaľ ju však za svätú nevyhlásili. Možno aj preto, že po narodení syna odišla z kláštora a rozhodla sa žiť v komunite slobodných matiek a starať sa o svoje dieťa.